Левски победи с 3:1 Витоша (Бистрица) в контролна среща, която се състоя пред празните трибуни на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Това беше първи мач за двата отбора след паузата заради пандемията от коронавирус. Така "сините" подгряха с победа преди дербито с Лудогорец от efbet Лига, което предстои на 5 юни (петък) от 21:00 часа.

Домакините бяха пуснали на уредбата песните на агитката, като така ще бъде и в мачовете от първенството, докато трае забраната двубоите да се играят без публика.

Новият силен човек в Левски Наско Сираков изгледа на живо проверката, продължавайки да очаква получаването на акциите от Васил Божков и Георги Попов. Легендата беше в компанията на Константин Папазов, Ивайло Йорданов и Пламен Николов.

Националният селекционер Георги Дерменджиев също беше на "Герена".

Winbet - победата е емоция! (18+)

Ексклузивно в БЛИЦ: Инфарктни часове на "Герена"!

Треньорът Петър Хубчев заложи от първата минута на вратаря Милан Миятович, в защита титуляри бяха Деян Лозев, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Мартин Райнов и Симеон Славчев - опорните халфове, докато Станислав Иванов, Стайн Спиерингс и рожденикът Паулиньо атакуваха зад Найджъл Робърта.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, но без много положения пред двете врати. Първата възможност бе пред Иван Горанов, който стреля покрай лявата греда. Избраниците на Асен Букарев отвърнаха с два удара, нито един от тях обаче не затрудни Миятович. Все пак в края на полувремето Найджъл Робърта откри. Нападателят на "сините" се разписа в 38-ата минута, след като получи подаване от Спиерингс.

След почивката бяха извършени множество смени и в двата състава, а юношата Мартин Петков удвои за Левски в 52-ата минута. Друг кадър на школата на "сините" - Илия Димитров, намали за гостите от Бистрица в 68-ата минута.

След множество положения Хали Тиам реализира за крайното 3:1 в 78-ата минута, а малко по-късно Станислав Костов пропусна дузпа, пращайки топката в напречната греда.

Вратарят Георги Георгиев пази за Левски през второто полувреме, записвайки неофициален дебют за "сините" след трансфера от Славия.

39-годишният Емил Гъргоров пък се появи в игра за Витоша след почивката и доигра срещата.

ЛЕВСКИ - ВИТОША 3:1
1:0 Найджъл Робърта (38)
2:0 Мартин Петков (52)
2:1 Илия Димитров (69)
3:1 Хали Тиам (78)

ЛЕВСКИ: Миятович, Горанов, Ейолфсон, Каргас, Лозев, Райнов, Славчев, Паулиньо, Спиерингс, Иванов, Робърта
Резерви: Георгиев, П. Иванов, Найденов,  Алар,  Мазурек,  Димитров,  Нашименто,  Насиру,  Тиам,  Костов,  Юруков, Петков

ВИТОША: Кацарев, Бонев, Алексаднров, Дилчовски, Дяков, Кочилов, Сила, Кабов, Станкев, Амзин, Костадинов