Левски победи с 4:0 Локомотив (София) в контролна среща, която се игра на помощния терена на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. Точни за „сините“, водени от треньора Живко Миланов, бяха Ивайло Найденов, Марин Петков, Билал Бари и Патрик-Габриел Галчев. Радослав Цонев пък изпусна дузпа.

Миланов направи само една промяна от контролата с Ботев (Пловдив). Каращият пробен период Христофор Хубчев започна вместо Боби Цонев. Отново 16-годишният Петър Андреев бе вратар, а Галчев, Симеон Славчев, Георги Александров и Хубчев бяха в защита. Ивайло Найденов и Радослав Цонев бяха опорните халфове.
Марин Петков, Здравко Димитров и Билал Бари атакуваха зад гърба на Мартин Петков.

Мачът започна без сериозни ситуации пред двете врати. Локомотив достигна два пъти опасно до наказателното поле на "сините", но нямаше удари към Андреев.

В 14-ата минута неразчетено излизане на Александър Любенов даде възможност на Здравко Димитров да го прехвърли от разстояние. Крилото на Левски обаче изпрати топката извън очертанията на вратата. "Сините" поведоха с 21-ата минута, когато Ивайло Найденов отбеляза с глава отблизо след центриране отдясно на Патрик-Габриел Галчев - 1:0.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Само две минути по-късно домакините удвоиха аванса си чрез Марин Петков. Талантът получи пас от Билал Бари и със силен удар прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Любенов - 2:0.

В следващата атака гол на "железничарите" не беше зачетен заради нарушение срещу младия страж на домакините Андреев. Последва силен удар на Карим Бухмиди, но топката премина встрани.

Галчев продължи да бъде един от най-аткивните на терена и бе близо до гол. Негов удар с левия крак мина на сантиметри от дясната греда на вратата, пазена от Любенов. Полувремето дойде при 2:0, а в 51-ата минута "сините" покачиха на 3:0. Билал Бари вкара, след като получи далечен пас от Здравко Димитров. Нападателят се пребори във въздуха със съперник и прехвърли излезлия да го пресрещне Александър Любенов.

„Сините“ получиха дузпа в 64-ата минута, когато Здравко Димитров бе фаулиран от Красимир Милошев. Радослав Цонев обаче пропусна, а при добавката не успя да се разпише и Мартин Петков, който удари напречната греда.

Секунди след това Димитров изведе Патрик-Габриел Галчев и той отбеляза за крайното 4:0. Малко по-късно отново юношата на Левски можеше да се разпише, но удари греда в 70-ата минута.

До края на мача най-запомнящото се беше нахлуването на фенове на Левски на терена. В 86-ата минута се стигна до напрежение между двата отбора. Новото попълнение на "железничарите" Селсо Рапосо извърши груб фал до тъчлинията срещу Здравко Димитров, а това не се хареса на привържениците на "сините". Част от тях нахлуха на терена, за да търсят обяснение от португалеца. Бързата реакция на охраната, както и треньорският щаб на Левски бързо въдвориха ред и охладиха страстите.

ЛЕВСКИ - ЛОКОMOTИВ (Сф) 4:0
1:0 Ивайло Найденов (21), 2:0 Марин Петков (23), 3:0 Билал Бари (51), 4:0 Патрик-Габриел Галчев (66)

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 41. Георги Александров, 8. Симеон Славчев, 22. Патрик-Габриел Галчев, Христофор Хубчев (59 - 24.Томислав Папазов), 21. Радослав Цонев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари
Резерви: 12. Николай Кръстев, 27. Асен Митков, 30. Димитър Андонов, 32. Денис Динев, 45. Илия Димитров

ЛОКОМОТИВ (София): Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Христо Иванов, Карим Бухмиди