Децата на “Левски”, родени през 1997 г., станаха републикански шампиони. На финала “сините” победиха Черноморец с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1.

С успеха си “Левски” стана първият отбор след Нафтекс, който печели купите в трите възрастови групи.

В 45-ата минута на финала в Нова Загора Даниел Андреев изведе Черноморец напред в резултата след перфектно изпълнен фаул. Почти веднага след почивката обаче “Левски” изравни. Галин Ташев се възползва от грешка бургаските защитници и прехвърли вратаря с удар от 25 метра за 1:1. Така съдбата на титлата трябваше да се реши след удари от бялата точка.

Стойчо Атанасов и Ростислав Петров от Черноморец пропуснаха, а за Левски победен удар нанесе капитанът Стефан Аличков.