Левски победи Черно море с 1:0 в мач от 31 кръг на Първа лига. Така „сините“ сложиха край на неприятната серия от три поредни мача без победа (две равенства и загуба от ЦСКА). Амаду Сукуна вкара единствения гол в срещата. „Моряците“, където треньор е легендата на Левски Георги Иванов-Гонзо, завършиха мача в намален състав.

Срещата започна с положение на домакините, но Борислав Балджийски не успя да се разпише. Малко след това Михаил Венков изби пред голлинията на Черно море. Последваха пропуски за Левски, като Амаду Сукуна и Бабатунде Адениджи не успяха да преодолеят Емил Михайлов. Все пак „сините“ превърнаха игровото си надмощие в гол. Той падна четири минути преди почивката, когато Сукура се разписа след хубав пас на пробилия по лявото крило Франсис Нар.

В началото на втората част Черно море отново пръв стигна до голово положение, но ударът на Венков с глава мина над вратата на гостите. В 68-ата минута Черно море остана с човек по-малко на терена, след като Ондрей Сукуп получи два жълти картона в рамките на 10 минути и беше отстранен от игра. В края на мача последваха пропуски на Адениджи, Нар и Божидар Краев за Левски.

Така Левски събра 56 точки и временно се изравни с втория ЦСКА, но „червените“ имат мач по-малко и тази вечер приемат Дунав. Черно море четвърта позиция с 46 точка, една повече от русенския тим.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Амаду Сукуна (39)

Cherno MoreЧерно море: 33.Емил Михайлов, 3.Даниел Георгиев (75-97.Николай Минков), 22.Пламен Николов, 4.Михаил Венков , 5.Стефан Станчев, 6.Александър Цветков , 21.Георги Русев, 29.Марек Кузма, 73.Ондрей Сукуп , 70.Борислав Балджийски (46-13.Иван Коконов), 77.Хосе Лопес (46-17.Мартин Костадинов)
Резерви: 30.Войтех Щром, 13.Иван Коконов, 17.Мaртин Костадинов, 97.Николай Минков, 66.Филип Хлюпик
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за пфк левскиЛевски: 89.Николай Кръстев, 25.Сашо Александров, 5.Александър Александров, 28.Давид Яблонски , 6.Ивайло Найденов (65-3.Димитър Пиргов), 26.Амаду Сукуна , 7.Франсис Нар (87-75.Алекс Боримиров), 18.Антон Огнянов, 27.Мехди Бурабия, 12.Божидар Краев , 17.Бабатунде Адениджи (83-24.Илия Юруков)
Резерви: 21.Божидар Митрев, 3.Димитър Пиргов, 16.Атанас Кабов, 24.Илия Юруков, 39.Деян Иванов, 75.Алекс Боримиров, 99.Станислав Иванов
Треньор: Николай Митов

Каварна, „Калиакра“
Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
5 -  Балджийски беше на добра позиция, Кръстев обаче изби първия му удар, а нападателят на Черно море не уцели вратата при втория си опит
10 -  Михаил Венков изчисти пред голлинията след пас на Антон Огнянов към Сукуна, който отиваше към вратата на Емил Михайлов
12 -  В чиста позиция Адениджи не успя да уцели топката, а последвалото попадение на Краев беше отменено заради засада.
20 - Франсис Нар от границата на наказателното поле стреля доста над вратата на Черно море
30 - Адениджи се озова срещу вратаря на Черно море, Михайлов излезе и го пресрещна, а след това Венков изби топката
36 -  Сукуна се оказа сам срещу Михайлов след пас на Адениджи, но вратарят на Черно море спаси удара на играча на "сините"
39 -  ГОООЛ! Амаду Сукуна открива резултата за "сините", след като получи хубав пас на пробилия по лявото крило Франсис Нар
44 - Удар на Георги Илиев от фаул минава над вратата на Левски
45+1 - Неточен удар на Балджийски
45+2 - Край на първото полувреме
-----------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
54 - Удар на Венков с глава минава над вратата на Левски
68 -  Ондрей Супер получи втори жълт картон в рамките на 10 минути и беше отстранен от игра. Черно море ще довърши мача с човек по-малко