Левски срази у дома Дунав (Русе) с 2:0 в мача им от 14-ия кръг на efbet Лига и се върна на второто място, като има равно точки с Локомотив (Пловдив). Благой Макенджиев си вкара автогол в 15-ата минута, а скоро след Холмар Ейолфсон (22) също се разписа. И двата тима изостават на 4 точки от лидера Лудогорец, но и са на 7 пред ЦСКА.

„Сините“ очаквано започнаха по-активно и в 12-ата минута Ейолфсон нацели дясната греда след центриране на Алар. Три минути след това  Благой Макенджиев си отбеляза куриозен автогол с глава. Дени Алар, който скочи с вратаря, беше в засада при центрирането на Миланов. Освен това австриецът попречи с лявата си ръка на вратаря да хване топката, но съдията Никола Попов зачете попадението.

Холмар Ейолфсон удвои с глава в 22-ата минута, когато засече центриране от корнер на капитана Миланов. Исландецът надскочи своите противници и прехвърли Макенджиев. Четири минути по-късно Мазурек удари напречната греда с техничен удар от границата на наказателното поле, след като Алар му подаде с пета. Аржентинецът прехвърли вратаря на гостите, който хвана топката пред голлинията. Преди това тя рикошира в крака му и той рискуваше да си отбележи втори автогол.

До края на полувремето Паулиньо и Алар пропуснаха да вкарат трети гол от изгодни положения. Бразилецът проби отляво, но стреля встрани от вратата, докато деветката не успя да се разпише сам срещу вратаря.

Второто полувреме започна с удар на Ахмедов, който почти прехвърли Миятович след изстрел от трудна позиция, но не се стигна до гол. Последва спад на темпото предвид добрата преднина на домакините и чак в 79-ата минута пред Тиам имаше чудесен шанс за гол, но силният му удар бе доста неточен. Минута след това Макенджиев се намеси след удар на Паулиньо по диагонала и спаси вратата си.

В 85-ата минута Иванов стреля от близка дистанция, а Макенджиев спаси. При добавката Алар също стреля, но стражът на гостите с двете ръце изби топката в напречната греда. До самия край домакините имаха още два чисти шанса от които не вкараха нито един.

След успеха си Левски е втори с 32 точки, колкото има и Локо (Пд). Дунав е десети с 13 точки.

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 20.Живко Миланов (8819.Йоанис Каргас), 22.Нуно Рейш, 5.Холмар Ейолфсон  , 4.Иван Горанов , 23.Хали Тиам, 70.Мартин Райнов, 7.Паулиньо, 10.Франко Мазурек (6279.Мартин Петков), 99.Станислав Иванов (8511.Здравко Димитров), 9.Дени Алар
Резерви: 13.Николай Михайлов, 79.Мартин Петков, 19.Йоанис Каргас, 77.Илия Юруков, 6.Ивайло Найденов, 11.Здравко Димитров, 21.Асен Чандъров
Треньор: Петър Хубчев

ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев , 24.Александър Исаевски, 22.Михаил Милчев, 16.Мартин Ковачев, 5.Любен Николов, 77.Мaртин Костадинов, 11.Диян Димов (7714.Фернандо Кавалканте), 7.Ивайло Лазаров, 8.Свилен Щерев, 99.Стефан Христов (5910.Иван Селеменев), 9.Ахмед Ахмедов
Резерви: 33.Генадий Ганев, 17.Беркан Дурду, 10.Иван Селеменев, 23.Самир Аясс, 2.Самуел Инкоом, 14.Фернандо Кавалканте
Треньор: Людмил Киров

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Никола Попов