Левски разгроми Ботев (Пловдив) с 5:0 в мач от първия кръг на “А” група. “Сините” излязоха с повече резерви срещу жалкия тим от Пловдив. Почти през цялото време възпитаниците на Ратко Достанич действаха като по време на учебна игра, тъй като юношите на Ботев не им противодействаха по никакъв начин. На трибуните бяха двама представители на унгарския Дебрецен, срещу когото Левски ще играе в плейофите на Шампионската лига.

Преди двубоя Христо Йовов получи контузия и в стартовите единадесет излезе Еньо Кростовчев. Именно той откри резултата още в 6-ата минута. В 16-ата минута младият бранител Йордан Милиев покачи на 2:0 след центриране от корнер и разбъркване във вратарското поле на гостите. При този резултат дойде и почивката, а гостите от Пловдив не създадоха нито едно положение пред Георги Петков.

През втората част шампионите се разиграха и вкараха още три гола. В 66-ата минута Дарко Тасевски с глава заби топката за трети път в мрежата на Румен Попов. След това дойдоха моментите и на новото попълнение на “сините” Дениран Ортега. Нигериецът направи 4:0 в 72-ата минута, след като засече центриране с глава. Отново той оформи крайното 5:0 в 77-ата минута след ново попадение с глава. До края на мача Кръстовчев и Ортега имаха още шансове за голове, но пропуснаха. Още през първото полувреме Георги Христов получи контузия и бе заменен от Седрик Бардон./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

Левски - Ботев 5:0
1:0 Кръстовчев (6), 2:0 Милиев (16), 3:0 Тасевски (66), 4:0 Ортега (72), 5:0 Ортега (77)

Левски: Г. Петков, Бензукан (84 - Топузаков), Генев, Милиев, Вагнер, Огнянов, Тасевски, Ортега, Кръстовчев, Н. Димитров, Христов (42 - Бардон)
Резерви: Цветан Димитров, Сърмов, Кръстовчев, Топузаков, Минев, Зе Соарес, Бардон

Ботев: Р. Попов, Витанов, В. Василев, Григоров, Ангелов, Етов (90 - Йорданов), Илиев, Благоев, Сталев, Ерик Кабу (84 - Василев), Кочев
Резерви: Велев, Александров, Григорски, Йорданов, Тодоров, Василев

Стадион: "Георги Аспарухов" - 3000 зрители
Съдия: Вихрен Манев
Жълти картони: Кръстовчев (Л); Витанов, Ерик Кабу (Ботев)