ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Дичо за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Левски победи Етър с 3:0 като гост в среща от 25-ия кръг на efbet Лига и продължи добрата си серия от началото на годината.

Първото по-добро положение за отбелязване на гол дойде в 15-ата минута, когато Хосе Кордоба опита да вкара гол на бившия си тим, но ударът му с глава попадна в тялото на вратаря.

В средата на първата част Левски направи принудителна смяна заради контузия на Асен Митков.

След половин час съдията спря играта за няколко минути заради димки по трибуните, които повлияна на видимостта на терена.

Пет минути преди края на първата част Левски стигна до второто си по-сериозно положение - изстрел от фаул на Патрик Мислович, който не доведе до резултат.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Минути след почивката Евертон имаше възможност да стреля към вратата на Етър, но не намери целта. Секунди по-късно същото стори и Марин Петков.

Левски поведе в 52-ата минута след техничен удар на Джавад Ел Джемили от границата на наказателното поле (1:0).

Столичани бяха близо до втори гол в 60-ата минута, когато вратарят на Етър не се намеси добре при центриране, но последвалият удар към вратата му бе отбит.

Минути преди края Марин Петков уби интригата с втори гол за 2:0, след като прати топката във вратата с шут между краката на вратаря.

В продължението Джавад Ел Джемили оформи крайното 3:0 с удар от малък ъгъл.

"Сините" са на четвърто място в класирането с 48 точки - на три зад третия ЦСКА, докато "болярите" остават последни с 10 точки от 25 мача.

ЕТЪР - ЛЕВСКИ 0:3
0:1 Джавад Ел Джемили (52'), 0:2 Марин Петков (82'), 0:3 Джавад Ел Джемили (90+7')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
15' Първи по-сериозен шанс в мача! Хосе Кордоба стреля с глава, но в тялото на вратаря.
32' Играта с спряна заради лоша видимост на стадиона след запалени димки от феновете по трибуните.
40' Шут от статично положение на Патрик Мислович, но Мартин Величков се справи.
45+7' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49' Удар на Евертон към вратата на Етър, но над напречната греда.
52'  ГООООЛ за Левски! Джавад Ел Джемили получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар я прати в мрежата (1:0).
53' Поредно спиране на играта заради димки по трибуните.
82'  ГОООООЛ за Левски! Джавад Ел Джемили подаде на Марин Петков пред наказателното поле, той си пое топката и я прекара между краката на вратаря (2:0).
90+8' Край на мача.

ЕтърЕТЪР: 22. Мартин Величков – 2. Хосекарлос Ван Ранкин  (66'  94. Жан-Марк Тибуе), 5. Келиан Гесум , 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов (К), 25. Крум Стоянов , 23. Моузес Кандидус (68'  28. Николай Янков ), 8. Мартин Моран  (90+2'  17. Атанас Атанасов), 18. Йоаким Карсела, 7. Кольо Станев, 9. Иван Василев
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 10. Ловре Кнежевич, 13. Дидис Лутумба Пита, 14. Ивайло Димитров, 33. Луис Кордова, 77. Мартин Николов
Треньор: Светослав Петров

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 7. Фабио Лима (88'  16. Преслав Бачев), 10. Асен Митков  (24'  97. Асими Фадига), 11. Джавад Ел Джемили , 17. Евертон (88'  77. Дейвид Михалев), 23. Патрик Мислович, 33. Хосе Кордоба , 50. Кристиан Димитров , 88. Марин Петков
Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Виктор Любенов, 24. Хоакин Фернандес
Треньор: Кирило Нестернко

Съдия: Владимир Вълков
Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР