ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Станислав Станков и Тити Папазов за крайния резултат от мача!

Левски победи Ботев (Враца) с 1:0 среща от 20-ия кръг на efbet Лига, последен за тази година и за двата тима. С контузии за "сините" са Рикардиньо и Кристиан Димитров, които не успяха да завършат мача и бяха заменени.

Столичани започнаха по-активно срещата, но първата реална голова заплаха бе на сметката на врачани. Пламен Андреев спаси вратата си след опасен удар с глава на Даниел Генов в 22-ата минута.

Последваха опасности и пред двете врати, за да се стигне до 32-ата минута, в която Дарлан успя да открие резултата в полза на Левски (1:0).

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Левски успя да създаде три опасни атаки в първия четвърт час на втората част, но не успя да се възползва.

Четвърт час преди края Марко Мажуга влезе в наказателното поле на Левски, опита пас, получи си рикошет в крак на бранител на Левски, но топката излезе в аут.

В самия край на срещата и Луга Жуниор пропиля чудесна възможност да изравни резултата.

Левски е на четвърта позиция с 35 точки, колкото има и петият Локо (Пловдив), но с мач по-малко. Ботев (Враца) е на предпоследна позиция с 13.

БОТЕВ (ВР) - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Дарлан (32')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
10' Първа опасност в мача! Остро подаване на Марин Петков отляво, но Спас Георгиев успява да изчисти.
22' Страхотен шанс за Ботев (Враца)! Даниел Генов стреля с глава, Пламен Андреев спаси, а след това бързо прибра топката пред погледа на връхлитащия Марио Киконда.
30' Дарлан нахлу в наказателното поле на Ботев (Враца), но Марио Киконда се намеси и изби от краката му.
31' Възможност за врачани! Марко Мажуга получи пас от Даниел Генов и стреля в близкия ъгъл на Андреев, но вратарят отби топката.
32'  ГОООООЛ за Левски! Дарлан пое отбира топка в наказателното поле на Ботев, завъртя се и стреля. Федерико Бариос опита да отрази удара му, но не успя (1:0).
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49' Рикардиньо излезе сам срещу вратаря на Ботев (Враца), стреля, но прехвърли вратата. Има и сигнал за засада.
53' Хубав удар на Уелтън, но Федерико Бариос плонжира и улови.
57' Нова възможност за Левски! Марин Петков стреля, но Бариос отново се справи.
63'  Рикардиньо напуска играта с контузия.
63' Претенции за дузпа! Браян Мендоса падна в наказателното поле на Левски след контакт с Дарлан, но Георги Давидов бе категоричен, че няма нарушение.
73' Какъв пропуск! Марко Мажуга опита пас, но се получи рикошет и топката премина опасно близо до гредата.
78'  Кристиан Димитров напусна терена заради контузия.
89' Нов пропуск на врачани! Даниел Генов игра с глава в наказателното поле на Левски, но резервата Луга Жуниор не успя да засече топката.
90+5' Край на мача.

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов – К, 10. Спас Георгиев (88'  26. Луга Жуниор), 14. Марко Мажуга , 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре (46' 11. Жан Пиер да Силва, 80' 24. Мартин Смоленски) ) , 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда (66' 16. Красимир Тодоров) , 77. Стефан Велев
Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 5. Петко Ганев, 8. Митко Панов
Треньор: Христо Янев

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев – К, 9. Рикардиньо  (63'  16. Преслав Бачев), 17. Уелтън (90+2' 97. Асими Фадига) , 20. Асен Чандъров , 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан , 50. Кристиан Димитров  (78'  6. Цунами), 88. Марин Петков
Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Виктор Любенов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев,
Треньор: Николай Костов

Съдия: Георги Давидов
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР