“Левски” победи с 3:0 Чавдар (Етрополе) в последната си контрола преди дербито с ЦСКА, което е на 26 февруари (събота). Проверката се игра на помощното игрище на стадион “Георги Аспарухов”, а треньорът на “сините” Ясен Петров използва предимно юноши и резерви. Точни за “Левски” бяха Исмаил Иса, Иво Иванов и едно от новите попълнения Марко Видович.

Над 1500 фенове аплодираха победата на “сините” на помощния терен, а двубоят бе изгледан от всички титуляри, които преди това направиха тренировка. Титуляр на вратата на “Левски” застана новото попълнение Пламен Илиев. В защита играха Стефан Станчев, Иво Иванов и Стамболийски в средата и Марко Видович отляво. Като вътрешни халфове действаха Александър Александров и Даниел Димов, а по крилата бяха юношите Цветан Тонев и Христо Попадиин. На върха на атаката бе Исмаил Иса, а зад него действаше друг юноша – Горанов. Добри изяви имаше Тонев по дясното крило, който няколко пъти направи хубави пробиви и заслужи аплодисментите на феновете.

Още в 1-ата минута домакините поведоха с 1:0. Стамболийски изведе с глава Иса в наказателното поле, той преодоля вратаря Яначков и прати топката във вратата. Шест минути след това отново нападателят бе изведен в наказателното поле на Чавдар, но този път стражът улови. В 16-ата минута Иса стреля към вратата от легнало положение, тъй като загуби равновесие, но Яначков се справи с лекия удар. В 25-ата минута Александър Александров центрира, Иво Иванов не успя да засече с глава, но топката стигна до Стамболийски. Младият защитник шутира към вратата, но в последния момент защитник на Чавдар изчисти в корнер. В 35-ата минута и Даниел Димов се отчете с пропуск след най-добрата атака на “сините” за първото полувреме. Александров изведе Иса в наказателното поле, той върна към Димов, който насочи топката под гредата, но Яначков спаси. В 40-ата минута “Левски” стигна до втори гол. Александър Александров центрира от пряк свободен удар, Иво Иванов засече с глава и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

През втората част домакините отново имаха повече възможности да отбележат. На полувремето Ясен Петров направи две смени. На мястото на вратаря Пламен Илиев в игра влезе Кирил Акалски, а Попадиин излезе за сметка на Янко Ангелов. В 47-ата минута Пашов от Чавдар преодоля Видович по десния фланг на атаката, влезе в наказателното поле, но центрирането му бе неуспешно. Четири минути след това Исмаил Иса се отчете с нов пропуск, след като бе изведен в удобно положение от Даниел Димов.

В 62-ата минута защитникът Марко Видович реализира за 3:0, след като засече с глава центриране отдясно на Александър Александров. Халфът изпълни пряк свободен удар за нарушение срещу младия Цветан Тонев. В 74-ата минута гостите от Етрополе пропиляха най-чистото си положение да отбележат почетно попадение. Емил Михайлов излезе сам срещу вратаря Кирил Акалски, но прати топката на сантиметри от гредата. До края на двубоя младият Тонев от “Левски” направи няколко пробива, а резервата Тодор Чаворски шутира отдалеч, но без успех./БЛИЦ