"Левски" победи бразилския третодивизионен Арапонгас в първата си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Единственото попадение в срещата вкара Жоао Силва в 41-ата минута.

Треньорът на “сините” Николай Митов заложи на експериментален състав, като сред титулярите попаднаха вратарят Михаил Иванов, юношите Христо Попадиин, Радослав Цонев и Антонио Вутов, като и новото попълнение Рамон Лопес.

През първото полувреме проверката протече в малко по-бавно темпо, като “Левски” имаше превъзходство, но дълго време не успя да го реализира. Все пак натискът на “сините” даде резултат в 41-ата минута. Рамон Лопес бе изведен по дясното крило, центрира прострелно успоредно на наказателното поле и Жоао Силва с лекота се разписа.

През втората част сините излязоха с почти изцяло подновен състав, като единствено Лопес остана на терена. Промяната доведе до положителен ефект, като “сините” вдигнаха оборотите и започнаха да създават доста по-често и доста по опасни положения. На няколко пъти младия Тодор Чаворски имаше шанс да увеличи аванса, но липсата на късмет му попречи да се разпише. Така попадението на Силва остана единствено в мача.

Следващите проверки на “сините” в Линдабрун са на 25 юни с Матерсбург (Австрия), на 27 юни с Металург Донецк (Украйна) и на 29 юни с Амкар Перм (Русия). Всички те започват в 19:00 часа българско време.

Мачът по минути

1 - начало на срещата
4 - Многоходова атака на "Левски" завършва с удар на Попадийн, който е блокиран от защитник на Арапонгас.
8 - Силва засича с глава центриране на Гаджев от фаул, но ударът му е спасен.
12 - Гаджев центрира опасно от фаул, но вратарят излиза и лови.
19 - Далечен удар на Радослав Цонев, но топката излиза в аут.
26 - Фаул в полза на "Левски" в средата на терена, "сините" разиграват на късо, топката попада в Родригес, но му е отнета от защитата на Арапонгас.
35 - Вутов подава към Родригес, той шутира, бранител избива с тяло, като остана съмнение, че е играл с ръка. Съдията обаче отсъжда ъглов удар
36 - Центриране от корнер в наказателното поле на Арапонгас, Силва с глава не успява да прати топката в мрежата
38 - Ъглов удар пред вратата на "Левски", Виейра с глава стреля в аут
40 - Пас в перспектива през защитата на "Левски", Михайил Иванов предвидливо излиза и лови
41 - ГОООООООЛ!!! Страхотно извеждащо подаване към Лопес по дясното крило, той центрира успоредно на голлинията и Жоао Силва с крак открива резултата - 1:0 за "Левски"
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на втората част

47 - Удар на Лопес по тревата, топката минава в аут
62 - Хубаво извеждащо подаване към Тодор Чаворски, но той се засуети и защитник успя да му избие топката
65 - Тодор Чаворски отпавя много хубав удар от фаул от около 25 метра, но вратарят на Арапонгас спасява
68 - Де Карвальо подава на Чаворски, той стреля, но топката излиза в аут
72 - Грешка в отбраната на "Левски", Матавели обаче не успява да прати топката в мрежата
75 - Опасно центриране на Илиян Йорданов, защитата на Арапонгас обаче се справя
79 - Илиян Йорданов центрира в наказателното поле, вратарят на Арапонгас избива топката, та рикушира в крака на Тодор Чаворски, но излиза в аут
90 - Край на мача

“Левски”: 89. Михаил Иванов, 26. Христо Попадийн, 35. Пламен Димов, 13. Димитър Везалов, 6. Орлин Старокин, 45. Владимир Гаджев, 32. Радослав Цонев, 30. Антонио Вутов, 11. Гари Родригес, 9. Жоао Силва, 7. Рамон Лопес (Иво Василев, Станислав Ангелов, Дъстли Мулдер, Деян Иванов, Мики Орачев, Тодор Чаворски, Кристовао Рамос, Стефан Велев, Рамон Лопес, Кевин Бру, Илиан Йорданов)