“Левски” победи с 3:0 Монтана в мач от последния 30-и кръг на “А” група. Двубоят се игра на Националния стадион “Васил Левски” заради концерт на “Роксет” на “Георги Аспарухов”. По програма срещата трябваше да се състои в събота, но бе преместена за днес заради опасение от сблъсък между агитките на “Левски” и ЦСКА.

След успеха “сините” завършиха сезон 2010/2011 на второ място със 72 точки. Монтана финишира с 32 точки в долната половина на таблицата. Веселин Минев, Гара Дембеле и Христо Йовов бяха точни за тима от “Герена”. Любопитното е, че и тримата може да напуснат отбора след няколко дни. Минев е пред трансфер в Кипър, Йовов може да прекрати кариерата си е да се отдаде на политическа кариера, а Дембеле чака оферти от чужбина. Преди двубоя феновете са разделиха с един от любимците си Александър Александров, който със сигурност няма да остане в отбора за новия шампионат.

Треньорът Ясен Петров и Георги Иванов заложиха на леко променен състав заради контузени футболисти. Отдясно в защита титуляр бе Стефан Станчев, в центъра играха Милиев и Веселин Минев, а отляво – Марко Видович. В халфовата линия излязоха Гаджев, Йовов, Даниел Младенов и Тасевски. В атака играха Гара Дембеле и Александър Киров. През първото полувреме домакините имаха повече положения, но с отлични спасявания впечатли вратаря на гостите Христо Иванов. В 12-ата минута Киров опита задна ножица, но преди да поеме топката бе в положение на засада. В 18-ата минута стражът на гостите спаси удар на Дембеле, който получи след самостоятелен рейд на Тасевски.

В 30-ата минута Христо Иванов отрази три поредни удара. Първо Даниел Младенов стреля, но вратарят на Монтана изби, последва шут и на Тасевски отново спасен от стража, при третия опит на Младенов Христо Иванов отрази в корнер. След центрирането на Владимир Гаджев Веселин Минев с глава от границата на малкото наказателно поле реализира за 1:0. В 38-ата минута домакините искаха директен червен картон за Владимир Мичев, който фаулира откъснал се футболист на “сините”.

През втората част футболистите на “Левски” вкараха два бързи гола. В 65-ата минута Гара Дембеле реализира поредното си попадение след асистенция на Тасевски. В следващата минута Дембеле би към вратата, Христо Иванов отрази, но топката попадна в Йовов, който финтира стража и оформи крайното 3:0. След гола дебют за “Левски” направиха двамата близнаци – Радослав и Борислав Цоневи. Двамата са родени през 1995 година и изиграха първия си мач в “А” група само на 16 години. До края на двубоя и двата тима не създадоха голови положения. Младоците Борислав и Радослав Цоневи бяха аплодирани от феновете, опитаха и далечни удари, но не успяха да намерят очертанията на вратата./БЛИЦ

"ЛЕВСКИ" - МОНТАНА 3:0
1:0 Веселин Минев (30), 2:0 Гара Дембеле (65), 3:0 Христо Йовов (66)

"Левски:
23.Пламен Илиев, 4.Стефан Станчев, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 11.Марко Видович, 45.Владимир Гаджев (79 - Бисер Цонев), 10.Христо Йовов, 22.Дарко Тасевски (71 - Радослав Цонев), 17.Даниел Младенов, 9.Гара Дембеле, 28.Александър Киров (61 - Даниел Димов)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 8.Даниел Димов, 21.Христо Стамболийски, 29.Исмаил Иса, 25 Борислав Цонев, 30.Радослав Цонев

Монтана:
1.Христо Иванов, 16.Владимир Мичев, 5.Николай Домакинов, 14.Антон Личков, 6.Тихомир Трифонов, 7.Йордан Георгиев, 8.Димитър Илиев, 25.Светлан Кондев (73 - Христов), 20.Андерсон (20 - Венци Алдев), 9.Луис Едуардо (46 - Боян Гайтанов), 11.Атанас Чипилов
Резерви: 12.Левашки, 18.Беров, 17.Гайтанов, 19.Алдев, 10.Христов, 15.Аврамов, 13.Николов

Стадион: "Васил Левски"
Съдия: Иван Кирилов
Жълти картони: Марко Видович ("Левски"); Владимир Мичев (Монтана)