Лидерите във Втора Лига ЦСКА 1948 II и Етър постигнаха победи с по 3:0 в своите мачове от днешния кръг, съответно срещу Марица и дубъла на Ботев (Пловдив).

Дублиращият тим на ЦСКА 1948 се справи с Марица, а Етър надигра дублиращия отбор на Ботев Пловдив.

Така „червените“ водят в класирането с 32 точки, Етър е на втора позиция с 29, а три отбора (Беласица, Спортист Своге и Спартак Плевен) имат по 28 точки. Тимът на Крумовград е на шеста позиция с 27 точки, но е с мач по-малко от останалите и може да заеме второто място при победа.

Във Велико Търново гостите от Пловдив останаха с човек по-малко в 37-ата минута, когато Балинов получи червен картон.

Мариян Иванов вкара първото попадение в 45-ата минута, а Георги Александров удвои малко след началото на втората част, след като засече топката с глава. Живко Петков оформи крайното 3:0 в 64-ата минута, след като получи топка от Моран.

В същото време Валентин Йосков вкара два бързи гола в рамките на 5 минути за ЦСКА 1948 II. Той се разписа от дузпа в 23-ата минута, а в 28-ата вкара второто попадение. Крайното 3:0 оформи Александър Александров. 36-годишният защитник се разписа в 70-ата минута на двубоя.