В мачовете от 31-ия кръг лидерите в шампионата записаха победи.

Спартак (Варна) надигра у дома с 3:1 гостите от Септември (Симитли). Янчо Андреев откри от дузпа в началото на двубоя, а Дани Начев удвои в 30-ата. Златинов върна един гол от дузпа в края на първата част.

Точка на спора домакините сложиха с трети гол в края на двубоя. С актив от 58 точки варненци са на второто място. Септември е сред отпадащите на 17-ото с 27. С толкова точки е и дупнишкият Марек, който завърши 1:1 като гост на пряк конкурент за изпадане - Добруджа (Добрич).

Столичният Септември разби Янтра (Габрово) с 4:1, а гостите играха и с човек по-малко от 78-ата минута на срещата. След този успех септемврийци са на 3-ото място с 56 точки. Янтра е на 12-ото място с 32.

Друг тим борещ се за призовите места - Монтана победи с гол в добавеното време гостите от Созопол с 3:2  и е на 5-ото място с 51 точки.

Марица и Лудогорец II направиха 1:1 на стадиона в Кършияка.