Юношите на Литекс постигнаха шеста поредна победа в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Николай Димитров надделяха с 3:1 срещу Ботев 2002 (Пловдив).

Янаки Смирнов откри резултата в 25-ата минута. Антон Недялков покачи на 2:0 десет минути по-късно. В началото на втората част гостите от Пловдив намалиха, а Ангел Тренчев оформи крайното 3:1 в 75-ата минута.

"Имахме много кадрови проблеми преди този мач. Някои момчета играха на непривични за тях постове и хубавото е, че се справиха. Радвам се, че победихме, след като имахме превъзходство през всичките 90 минути", коментира треньорът на Литекс Николай Димитров.

Литекс продължава да бъде лидер в класирането при 19-годишните. "Оранжевите" имат 34 точки.

Съставът на Литекс: Евгени Александров (46-Александър Конов), Кристиян Тафраджийски, Мартин Симеонов, Илия Миланов (46-Емилио Кандарашев) , Стилиян Ванев (к), Антон Недялков (46-Ангел Тренчев), Ангел Каишев, Георги Миланов (46-Кристиан Малинов), Добрин Петров, Янаки Смирнов, Димитър Георгиев