Лидерът в “А” група Литекс се издъни и направи равен 0:0 при гостуването си на Монтана в мач от 19-ия кръг. Така ловчанлии са на върха и имат 42 точки, но при победи на ЦСКА и Локомотив (София) авансът им ще бъде намален.

Главният съдия Станислав Тодоров изгони двама футболисти от “оранжевите” – вратаря Родриго Галато и Сандриньо. И двата червени картона бяха напълно заслужени и никой не оспори решенията на рефера.

Футболистите на Монтана опитаха да наложат натиск в първите минути, но не успяха да застрашат Галато. Ивелин Попов от състава на гостите се опита няколко пъти сам да завърши атаки, но така и не стигна до чисто голово положение. В 43-ата минута домакините успяха да направят едно от редките си минавания на центъра, което доведе до неразчетено излизане на вратаря на Литекс Галато. Стражът игра с ръка извън наказателното поле и реферът Станислав Тодоров му показа директен червен картон. На мястото на бразилския вратар влезе Урош Голубович, а терена напусна Уилфред Нифлор.

В 66-ата минута Ивелин Попов остана сам срещу Христо Иванов вдясно в наказателното поле, стреля по диагонала, но стражът на Монтана спаси по великолепен начин. В 75-ата минута и Сандриньо бе изгонен за втори жълт картон, с което Литекс остана с 9 футболисти. В 90-ата минута Атанас Чипилов не успя да насочи добре топката към вратата на Литекс. Последната възможност бе за гостите, но след центриране в наказателното поле на Монтана, защитата се справи./БЛИЦ