Юношите на Лудогорец спечелиха важни три точки в Разград, след перфектно изигран мач срещу Пирин (Благоевград) - 4:0. Момчетата на Юри Васев имаха игрово превъзходство през целия двубой от Елитната група до 18 години, а първият гол във вратата на гостите от Благоевград падна още във втората минута. Негов автор бе Димитър Митков.

В 30-ата Мартин Милков удвои резултата. Натискът, който упражниха момчетата на Юри Васев продължи и през второто полувреме. Резултатът стана класически в 63-ата минута. Голмайстор бе Димитър Митков. В 75-ата минута Хюсеин Хюсеинов направи 4:0.

"Определено много добър мач за нашия отбор. Момчетата напълно заслужиха тази убедителна победа. Демонстрираха добра физическа подготовка и дух, за което ги поздравявам", коментира след успеха треньорът на Лудогорец U19 Юри Васев.

В същото време преследвачите на "орлите" допуснаха издънки. Вторият ЦСКА взе само точка от Берое в Стара Загора - 1:1 и има 43 точки, на 3 зад Лудогорец. Талантите от Разград имат и мач по-малко от "червените". Третият Черно море (42 точки) загуби с 0:2 гостуването си на Септември в София.

Срещу Пирин (Благоевград) Лудогорец U19 игра в състав: Иван Атанасов, Венцислав Славов, Георги Вълчев, Стонислав Вълчев, Димитър Илиев, Стефан Методиев, Кристиян Кънчев, Иван Йорданов, Георги Стоянов, Димитър Митков, Мартин Милков (Хюсеин Хюсеинов, Илкер Будинов, Мартин Минчев, Николай Томов).