Лидерът в "Б" група Монтана записа най-изразителната си победа от началото на сезона - 6:1 срещу Септември (Симитли). В срещата от междинния 22-и кръг на стадион "Огоста" избраниците на Ферарио Спасов пропуснаха да вкарат поне още 5 гола, ако не бяха пропуските и добрите намеси на вратаря на Септември Стоян Васев.

Домакините се настаниха трайно в полето на гостите след първия съдийски сигнал на Валентин Станчев, но допуснаха попадение в 11-ата минута. Тогава вратарят на Монтана Христо Иванов фаулира Никола Радулович, а от бялата точка Андон Гущеров отбеляза - 0:1. Попадението явно ядоса домакините, които още до почивката съумяха да обърнат резултата. Иван Цачев изравни за 1:1 в 21-ата минута, когато му асистира Мирослав Антонов. Две минути преди почивката Антонов преодоля Васев и върна топката на Сергей Георгиев, който изведе напред Монтана - 2:1.

През втората част гостите от Симитли предимно се отбраняваха, като положенията пред вратата им се заредиха едно след друго. В 55-ата минута след пас на Иван Минчев с глава за 3:1 отбеляза Иван Михов. Гредата веднъж спаси Септември след удар на Цачев, а Иван Минчев се възползва от извеждащ пас на Христофор Хубчев, за да вкара за 4:1 в 60-ата минута. След четири пропуска и две асистенции, дойде часът на Мирослав Антонов. Чилика вкара два гола в рамките само на 2 минути - в 72-ата и 73-ата. Второто попадение на Антонов беше изключително красиво - от воле за крайното 6:1.

Това е най-изразителната победа на Монтана от началото на сезона. Предишните бяха по 4:1 срещу "Ботев" (Враца) и Септември (Симитли), който днес получи 6 гола във вратата си.

Монтана - Септември (Симитли) 6:1
0:1 Андон Гущеров (11-дузпа), 1:1 Иван Цачев (21), 2:1 Сергей Георгиев (43), 3:1 Иван Михов (55), 4:1 Иван Минчев (60), 5:1 Мирослав Антонов (72), 6:1 Мирослав Антонов (73)

Монтана: Хр. Иванов, Пашов, Ас. Георгиев, Хубчев, Михов, Я. Ангелов, С. Георгиев (75-Мичев), Минчев (71-Лазаров), Балджийски, Антонов, Цачев (70-Тодоров)