Пирин (Благоевград) победи с 2:0 Септември (Симитли) за третия си пореден успех след подновяването на първенството във Втора лига. "Орлетата" са едноличен лидер с 41 точки, с 5 повече от Локомотив (София), който утре от 14 часа приема аутсайдера Нефтохимик (Бургас).

Точни за шестата поредна победа на Пирин в шампионата бяха Спас Георгиев в 45-ата минута и Александър Дюлгеров в 60-ата.

В 13-ата минута добра атака на "орлетата" доведе до остро центриране в наказателното на Юлиян Попев отляво. Там на сантиметри от топката се размина Преслав Йорданов, а нахлуващият от задна позиция Спас Георгиев бе изпреварен от футболист на Септември и не успя да я вкара на празна врата. В 23-ата минута само гредата попречи на "орлетата" да открият резултата след изстрел на Станислав Манолев.

Секунди по-късно защитата на "зелените" сбърка и предостави топката на Карапетров. Той напредна и шутира, но ударът му се оказа крайно разочароващ и не представляваше заплаха за вратаря на Пирин Петър Петров.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В самия край на първото полувреме домакините получиха правото да изпълнят корнер. Карачанаков изпрати топката към свободния Спас Георгиев, който стреля директно от въздуха и откри - 1:0.

Второто полувреме започна с хубаво изпълнение на Конър Хендерсън от пряк свободен удар, което доведе до добра намеса на Филип Димитров.

В 60-ата минута отново корнерът се оказа слабото звено в защитата на Септември (Симитли). Хендерсън изпрати топката в наказателното поле след центриране от ъглов удар, а там Александър Дюлгеров отбеляза с глава - 2:0.

До края темпото на игра спадна и не се случи нищо запомнящо се.

Пирин (Бл) - Септември (Симитли) 2:0
1:0 Спас Георгиев (45), 2:0 Александър Дюлгеров (60)

Пирин: 99. Петър Петров – 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 18. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев (к), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Септември: 13. Филип Димитров – 4. Борислав Вакадинов, 3. Илия Мунин, 77. Кристиян Михайлов, 91. Николай Стоилков, 8. Тодор Траянов, 10. Анатоли Лулейски (к), 88. Даниел Гогов, 11. Китан Василев, 23. Христо Иванов, 17. Илия Карапетров​