В неравностойна среща от 22-ия кръг от Югоизточната "В" група лидерът ОФК Поморие разби със 7:0 гостуващия ОФК Сливен-2000. "Войводите" удържаха напора на домакините до 27-ата минута, когато капитанът Любомир Божинов откри резултата от дузпа. Само 3 минути по-късно дебютантът от собствената школа Алеко Христов удвои с красив гол от воле. Минута преди почивката отново Божинов направи резултата класически, след перфектно изпълнение от пряк свободен удар.

Във 66-ата минута капитанът на Поморие оформи своя хеттрик след асистенция на Диян Лефтеров. След 2 минути Александър Иванов покачи на 5:0 с глава на задна греда след корнер. Шест минути преди края Диян Лефтеров вкара за 6:0, а в 88-ата минута Любомир Божинов оформи крайното 7:0 с четвъртия си гол в мача.

След изразителната победа възпитаниците на треньора Малин Орачев увеличиха сбора си от точки на 43 и продължават да оглавяват класирането в групата. Вторият Евроколеж (Пловдив) е с 36 точки, следват Марица и Миньор (Раднево) по 32 т.

3.Марица 19 10 2 7 28:21 32
4.Миньор (Раднево) 19 9 5 5 32:24 32
16.Стара Загора 19 1 1 17 17:59 4

* На 5 август 2014 г. Елхово съобщава, че се отказва от участие в първенството, а само два дни след това същото сториха и от Родопа (Смолян).  На 18 декември 2014 г. Стара Загора се отказва от участие в първенството. Резултатите на тима до този момент се зачитат, а на противниците му през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.