Лидерът в класирането на “А” група Лудогорец продължава да няма победа по време на лагера си в Турция. Тимът от Разград направи 1:1 с Динамо (Букурещ). В досегашните си четири проверки в Анталия съставът на Ивайло Петев имаше една загуба и три равенства.

Динамо взе ранен аванс в резултата, след като Александру Куртян откри резултата в 9-ата минута. Халфът не сбърка, след като бе изведен сам срещу вратаря Урош Голубович.

Половин час по-късно Лудогорец изравни. Марселиньо бе фаулиран в наказателното поле от вратаря Кристиян Наумовски, а Светослав Дяков бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Българският тим упражни натиск през второто полувреме, но Емил Гъргоров и Димо Бакалов не успяха да преодолеят стража на Динамо при открилите им се възможности. В края на мача Кишада получи контузия.

Това беше втората контролна среща между Лудогорец и Динамо (Букурещ) в рамките на последните няколко месеца. През октомври тимът от Разград победи “кучетата” с 2:1 на “Лудогорец Арена”. Само преди няколко дни румънският отбор победи ЦСКА с 2:1, а мачът се започни със сбиването между играчите на двата тима.

СЪСТАВЪТ НА ЛУДОГОРЕЦ В МАЧА: Голубович, Шоко, Барт, Гулдан (81-Мантула), Минев, Дяков, Генчев, Александров (72-Стоянов), Иванов (54-Бакалов), Марселиньо (78-Кишада), Гъргоров