Лидерът в "Б" група Спартак (Плевен) се класира за 1-ия кръг на турнира за Купата на България, след като преодоля трудно третодивизионния Места (Хаджидимово) след изпълнение на дузпи. Редовното време приключи 3:3, двата отбора не успяха да си вкарат в продълженията, а при наказателните удари избраниците на Красимир Бислимов надделяха с 3:1.

В редовното време домакините на три пъти повеждаха. Георги Самокишев откри в 15-ата минута, но две по-късно Светослав Краев изравни. До почивката Димитър Парасков направи 2:1 в 27-ата минута, а 5 след началото на второто полувреме Владислав Василев се разписа за 2:2.

Костадин Ряхов от домакините вкара за 3:2 в 75-ата минута, но три минути преди края на 90-те редовни Станислав Краев изравни за 3:3.

При изпълнението на дузпи Раденцов, Василев и Шопов бяха точни от бялата точка за професионалния отбор от Плевен, докато за Места само Димитър Крушовски успя да реализира, а с пропуски се отчетоха Димитър Парасков, Георги Самокишев и Радослав Моллов.