Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 увеличи преднината си на върха във Втора лига след победа с 3:1 като гост на Янтра (Габрово) при подновяването на първенството.

Футболистите на Атанас Рибарски надиграха съперника и заслужено се поздравиха с успеха.

Завърналият се при "червените" Светослав Диков откри резултата в 21-ата минута, а Добромир Бонев изравни за тима на Живко Желев в 30-ата.

С попадения на Марио Топузов в 43-ата и Преслав Антонов в третата минута на добавеното време на двубоя ЦСКА 1948 II взе трите точки. "Червените" вече водят с 8 на преследвачите Крумовград и Етър, които са с мач по-малко.

В понеделник (13 февруари) в Крумовград гостува Спортист (Своге), а "болярите" приемат Монтана във вторник.

Янтра продължава да се намира в зоната на изпадащите, заемайки 15-ото място с 19 точки.

ВТОРА ЛИГА - 18 КРЪГ

11 февруари, събота, 14:00 часа:

Добруджа - Беласица 1:1
1:0 Чуканов (14), 1:1 Вангелов (73)

Созопол - Струмска слава (Радомир) 2:2
0:1 Самба (32-автогол), 1:1 Ласков (71-дузпа), 2:1 Окпаначи (80), 2:2 Арсов (90)

Марица (Пловдив) - Спартак (Плевен) 1:0
1:0 Апостолов (82)

Дунав (Русе) - Литекс 1:1
0:1 Касов (15), 1:1 Хасан (30)

12 февруари, неделя, 14:00 ч.:
Ботев (Пловдив) II - Витоша (Бистрица) 2:0
1:0 Самуел Акере (7), 2:0 Пламен Цончев (90)

Лудогорец II - Миньор (Перник) 1:0
1:0 Якуб Пьотровски (15)

Янтра (Габрово) - ЦСКА 1948 II 1:3
0:1 Светослав Диков (21), 1:1 Добромир Бонев (30), 1:2 Марио Топузов (43), 1:3 Преслав Антонов (90+3)

13 февруари, понеделник, 14:30 часа: