Лидерът във Втора лига Царско село постигна деветата си поредна победа в първенството. Възпитаниците на Никола Спасов се наложиха с минималното 1:0 при гостуването на Локомотив (Горна Оряховица) от 19-ия кръг.

Единственото попадение падна в края на първата част. В 26-ата минута с глава се разписа Антонио Георгиев след центриране от статично положение.

Столичният тим имаше и доста други положения, но Евгени Александров пази на висота и не позволи да му отбележат други голове.

В 51-ата минута пък Георги Минчев падна за дузпа и правилно получи жълт картон за симулация, след като не успя да подлъже съдията Валентин Станчев, който ръководи мача много прецизно.

Десет минути по-късно Антонио Георгиев можеше да вкара втория си гол, но прати топката в лявата греда на вратата, пазена от Александров.

След деветата си поредна победа Царско село събра 52 точки и поведе с 10 пред втория Монтана, който днес от 17:30 часа приема ЦСКА 1948. "Червените" имат 32 точки.

Локомотив (Горна Оряховица) остава на 11-ото място с 21 точки.

ВТОРА ЛИГА - 19 КРЪГ

2 март 2019 г. (събота), 15:30 часа
Локомотив (София) - Добруджа (Добрич) 2:0
1:0 Александър Александров (69-дузпа), 2:0 Александър Александров (90+1)

Несебър - Поморие 1:1
0:1 Георги Петков (21), 1:1 Реджеб Халил (66)

Пирин (Благоевград) - Арда (Кърджали) 0:0

Литекс - Ботев (Гълъбово) 2:0
1:0 Иван Митрев (17), 2:0 Кристиян Тафраджийски (75)

Струмска слава (Радомир) - Кариана (Ерден) 3:1
1:0 Максим Кос (14), 2:0 Борислав Николов (71), 3:0 Хуан Давид Алсате (82), 3:1 Николай Дичев (90+2)

4 март 2019 г. (понеделник), 15:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Царско село 0:1
0:1 Антонио Георгиев (36)

4 март 2019 г. (понеделник), 15:30 часа