Лидерът във Втора лига Етър направи 1:1 при гостуването си на средняка Созопол в мач от 27 кръг. В края на мача „болярите“ останаха с човек по-малко и успяха да удържат равния резултат.

В 11-ата минута гостите от Велико Търново откриха резултата. След центриране на Николай Янков от фаул вратарят Росен Андонов изпусна топката и Георги Александров успа да се разпише.

Малко преди почивката леко изненадващо Созопол успя да изравни. При контраатака Мариян Тодоров подаде на Антонио Ласков, който стреля от границата на наказателното поле. Топката тупна пред плонжа на вратаря Анатоли Господинов и влезе във вратата.

В 81-а минута Етър останаха с човек по-малко, след като Николай Дичев получи червен картон. В последните минути Созопол се опита да натисне, но освен 1-2 разбърквания не се стигна до нещо особено като голово положение.

Така „виолетовите“ запазват първото си място с 55 точки, на три пред Спартак (Варна), който обаче има два мача по-малко. Созопол е на 11-а позиция с 31 пункта.