Лидерът във Втора лига Етър (Велико Търново) победи Струмска слава (Радомир) с 3:0 като гост в двубой от 13-ия кръг на първенството.

"Болярите" започнаха вихрено и след четвърт час игра поведоха с 1:0 с гол от дузпа на Даниел Младенов. Още толкова време бе нужно за втория гол в двубоя, отбелязан от Георги Ангелов в 30-ата минута.

Гостите продължиха да се движат по график и вкараха трети гол четвърт час след втория, дело на Даниел Младенов.

През втората част резултатът не се промени, но в продължението на двубоя гостите от Велико Търново останаха с човек по-малко след директен червен картон на Кристиян Кънчев за удар без топка срещу Румен Сандев.

Етър дръпна с 4 точки на върха пред преследвача ЦСКА 1948 II, докато Струмска слава остава на 11-о място с 16 точки.

ВТОРА ЛИГА, 13 кръг:

15 октомври, събота, 2022 г.

Струмска слава  - Етър 0:3
0:1 Даниел Младенов (16 дузпа), 0:2 Георги Ангелов (30), 0:3 Даниел Младенов (44)

Литекс - Миньор (Перник) 3:0

Дунав - Беласица (Петрич) 0:2

Марица (Пловдив) - Спортист (Своге) 0:0

Созопол - Витоша (Бистрица) 1:2

Янтра  (Габрово) - Монтана 1:0

16 октомври 2022 г., неделя, 16:00 ч