Селекционерът на Италия Марчело Липи призова медиите да не говорят за предстоящата квалификация с България като за контролна среща, тъй като мачът е важен и Италия може да излезе срещу Ейре с 4 точки преднина през октомври в Дъблин

Той може да изпробва Гаетано Д'Агостино заедно с Андреа Пирло в световната квалификация в сряда. Специалистът призна, че снощи неговият отбор е имал трудни минути през първото полувреме заради агресивната игра на домакините от Грузия (2:0). Липи смята, че за обрата след почивката са помогнали смените и двата гола на Каха Каладзе в собствената му врата, които обаче са следствие от натиска на "скуадра адзура".

"Експериментът с Пирло и Д'Агостино заедно ми хареса. Това е нещо, което може да изпробваме още един път в бъдеще", каза Липи. Наставникът похвали и вратаря на "адзурите" Джанлуиджи Буфон, който скуча през повечето време, но на два пъти спаси мрежата си от сигурни голове./БЛИЦ