Литекс стана шампион при юношите младша възраст, родени след 1992 г. На финала “оранжевите” победиха Левски с 4:2.

”Сините” откриха в 15-ата минута. Иван Стоянов стреля от фаул, топката се отби от гредата и влезе във вратата. Едва в 39-ата минута ловчанлии изравниха с гол на резервата Добрин Петров, след чудесна атака по десния фланг.

Веднага след подновяването на играта Литекс поведе с 2:1. Георги Миланов пое топката извън наказателното поле и стреля мощно, след което тя се удари в напречната греда и влезе във вратата на Хубчев. Добрин Петров вкара второто си попадение за 3:1 в 58-ата минута.

Левски намали резултата в 68-ата минута след гол на резервата Теодор Чаворски. С далечен удар Генков фиксира крайнотго 4:2 в 79-ата минута.

Вчера Левски би Литекс с 1:0 на финала при децата./БЛИЦ

Левски: Хубчев, Александров, Жечев, Стамболийски, И. Стоянов (60 - Чаворски ), Г. Георгиев (48 - Ас. Георгиев), Николов, Горанов, Стойков, Кадифчин (60 - Мехмед), Я. Иванов.

Треньор: Християн Бойновски

Литекс: Конов, Симеонов, Миланов, Кандарашев, Ст. Иванов, Славчев, Каишев (63 -Недялков), Генков (80 - Руменов), Смирнов (34 – Петров, 78 Тафраджийски), А. Димитров, Г. Миланов

Треньор: Евгени Колев

Съдия: Христо Ристоков