Литекс победи Пирин с 2:1 в мач от третия кръг, но трепери за трите точки в края на мача. Така шампионите събраха седем точки и нямат загуба. Гостите от Благоевград остават в средата на класирането с три точки.

Първото полувреме започна с вяла игра на Литекс, но ударите на Ивелин Попов бяха парирани от Благой Макенджиев. В 25-ата минута, когато "орлетата" не успяха да изнесат както трябва топката, след което Бодуров подаде пред вратата и младият Георги Миланов засече и вкара за 1:0. До края на полувремето малцината зрители на стадиона не видяха нищо кой знае колко интересно.

Втората част започна с нов гол за "оранжевите". Негов автор в 49-ата минута беше защитникът Николай Бодуров, който се извиси след корнер и с глава огорчи за 2:0 бившия си тим.

Шампионите изглежда решиха, че мачът е приключил и се отпуснаха. "Орлетата" тръгнаха да бележат и в 65-ата минута след неразбирателство между Занев и Венков Веселин Стойков намали резултата на 2:1.

Голът притесни домакините и те лесно допуснаха благоевградчани да организират още няколко добри атаки. В последната минута от добавеното време Борис Кондев можеше да изравни, но стражът Винисиус спаси удара му./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛИТЕКС - ПИРИН 2:1
1:0 Георги Миланов (25), 2:0 Николай Бодуров (49), 2:1 Веселин Стойков (66)

Литекс:
31.Виничиус, 2.Александър Барт, 56.Михаил Венков, 9.Светослав Тодоров (78 - 7.Христо Янев), 10.Сандриньо, 11.Флориан Брату (64 - 8.Том), 17.Георги Миланов, 21.Ивайло Цветков, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 71.Ивелин Попов
Резерви: 1.Урош Голубович, 3.Петър Занев, 7.Христо Янев, 8.Том, 18.Илия Миланов, 19.Уилфред Нифлор, 27.Момчил Цветанов

Пирин: 12.Благой Макенджиев, 6.Георгиев, 7.Зоран Златковски, 8.Костадинов (57 - 28.Стойков), 14.Янко Сандански, 16.Росен Кацимерски (52 - 29.Кондев), 18.Якимов, 23.Молдованов, 26.Попев, 27.Митревски, 33.Николов (69 - 9.Костов)
Резерви: 1.Иваников, 2.Дюлгеров, 5.Башлиев, 9.Костов, 10.Иванов, 28.Стойков, 29.Кондев