Литекс победи с минималното 1:0 Сливен в първия мач от програмата на 10-ия кръг на "А" група. Така "оранжевите" събраха 22 точки, колкото има и лидера Левски. От 21:00 часа "сините" приемат Пирин от 21:00 часа на "Герена".

Срещата на стадион "Хаджи Димитър" се игра при изключително тежки условия заради дъжда, който се изля над Сливен. На наводнения и разкалян терен футболистите на двата отбора не успяха да покажат най-доброто, на което са способни.

Единственото попадение в мача вкара Уилфред Нифлор от дузпа преди почивката. В 42-ата минута вратарят на "войводите" Евгени Караманов повали откъсналия се вдясно Том и съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Дузпата реализира Нифлор, пращайки силно топката в центъра на вратата, като Караманов не успя да реагира.

Днешната загуба е шеста за Сливен от началото на сезона. Тимът на Йордан Лечков остана на 12-ото място с 8 точки от 10 изиграни мача.

Следващата среща на Литекс е домакинство на Левски. Мачът е на 25 октомври от 21:00 часа на Градския стадион в Ловеч. Сливен пък гостува на Славия на 23 октомври. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

СЛИВЕН - ЛИТЕКС 0:1
0:1 Уилфред Нифлор (43-дузпа)

sliven.jpgСЛИВЕН:
12.Евгени Караманов, 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 5.Явор Иванов, 20.Иван Коконов (58-11.Давид Лазари), 22.Петър Стоянов (58-4.Милен Василев), 27.Владислав Ямуков, 15.Адриано Миранда, 7.Мирослав Миндев, 19.Евгени Игнатов (76-10.Валентин Веселинов), 14.Деян Христов
Резерви: 1.Георги Георгиев, 2.Бейкур Марем, 4.Милен Василев, 6.Николай Димитров, 10.Валентин Веселинов, 8.Димо Бакалов, 11.Давид Лазари
Треньор: Георги Дерменджиев
ЛИТЕКС:
31.Виничиус Баривиейра, 4.Джемал Берберович, 33.Николай Бодуров, 22.Пламен Николов, 5.Михаил Венков, 10.Сандриньо (71-17.Георги Миланов), 23.Небойша Йеленкович (60-2.Александър Барт), 8.Том, 7.Христо Янев, 15.Дока Мадурейра, 19.Уилфред Нифлор (81-9.Светослав Тодоров)
Резерви: 30.Евгени Александров, 2.Александър Барт, 17.Георги Миланов, 21.Ивайло Цветков, 27.Момчил Цветанов, 6.Ивайло Петков, 9.Светослав Тодоров
Треньор: Любослав Пенев