В неделя от 19:30 часа Литекс приема Локомотив (София) на Градския стадион в Ловеч в решителен сблъсък за титлата. Преди срещата от 25-ия кръг на "А" група "оранжевите" са на върха в класирането с 55 точки, а "железничарите" имат 51. За главен съдия на двубоя бе определен Николай Йорданов.

Любопитното е, че в досегашната си кариера този рефер е ръководил два мача между Литекс и Локо, и то в Ловеч, както е и сега. И двата мача са спечелени от "оранжевите" с по 2:1.

Първата среща е през сезон 2006/07, когато домакините повеждат с гол на Живко Желев в 44-ата минута, Тайс Слуйтер удвоява в 67-ата, а за гостите от "Надежда" точен е Георги Марков пет минути преди края.

Последният сблъсък между тези съперници отново бе ръководен от Николай Йорданов. На 25 април 2009 година "оранжевите" пак побеждават с 2:1 Локо (Сф). Точни за домакините са Станислав Манолев в 41-ата минута и Сандриньо в 61-ата, а попадението за "железничарите" е дело на Мартин Камбуров, разписал се три минути преди края на мача.

Под свирката на Николай Йорданов "оранжевите" са изиграли общо 12 мача, като записват 7 победи, 4 равенства и само 1 загуба (с 1:4 като гост на Пирин през март тази година). Локо (Сф) пък е претърпял 6 поражения в двубои, ръководени от този арбитър. Победите на "железничарите" при Николай Йорданов са 9, както и 1 равенство. /БЛИЦ