Литекс демонстрира класа и записа престижна победа във втората си контрола в Белек, надделявайки с 2:1 срещу сръбския гранд Партизан. Избраниците на Красимир Балъков, сред които доста младоци, играха много дисциплинирано през цялата проверка, като съумяха да стигнат до успеха след почивката с попадения на Александър Цветков и Страхил Попов.

Балъков заложи на оптимален състав, в който личаха имената на трима от завърналите се национални състезатели – Страхил Попов, Кристиян Малинов и младокът Кирил Десподов. В нападение обаче отсъстваше все още невъзстановеният голмайстор Уилмар Джордан.

За Партизан цял мач на терена беше бившият футболист на Литекс Иван Бандаловски, който с пробивите си по дясното крило на няколко пъти затрудни бранителите в оранжево.

Първите двадесетина минути преминаха без сериозни опасности и интересни атаки пред двете врати. В ариергарда на ловчанлии с добри намеси се прояви новото попълнение Рафаел Перез. В 22-ата минута Дринчич от Партизан опита далечен удар от фаул от над тридесетина метра, топката тупна коварно на наводнения терен,но Баривиера се намеси успешно и изби. В 30-та минута добър пробив на Илич завърши с пас към Бабович, но той от изгодна позиция стреля неточно над вратата.Две минути по-късно Скулетич се измъкна зад гърба на отбраната, но Баривиера спаси удара му. При добавката Рафаел Перез  изби втория удар на сръбския нападател.

В 35-та минута "оранжевите" създадоха 100 процентова ситуация за гол. Страхил Попов изведе отлично Асприля, той надбяга Балажич, но вратарят Лукац излезе предвидливо и предотврати откриването на резултата. В 43-та минута пред колумбиеца се предостави възможност за обстрел на вратата от границата на пенала, но топката мина в страни.

В 53-ата Рафа Перез изведе Милчо Ангелов, вратарят на сърбите Лукац излезе и го блокира грубо извън границите на наказателното поле, но заради опасната си интервенция бе санкциониран само с жълт картон, вместо със заслужен червен. Десподов изпълни  точно пряксвободния удар, но Лукац сигурно улови. В 60-та минута Винисиус Баривиера демонстрира класа и спаси удара от упор на Скулетич, който за малко не се разписа от зоната на дузпата. В 65-та минута ловчанлии  ликуваха с гол на резервата Александър Цветков. Халфът се оказа най-съобразителен при  корнер и вкара за 0:1. Първо Перез с глава засече центриране на Десподов и масимално затрудни Лукац, а при добавката Цветков хладнокръвно реализира.

В 78-та минута Партизан съумя да изравни чрез Чиркович, който отбеляза с глава след изпълнение на корнер за 1:1. Радостта на сърбите обаче не бе задълго.В 83-та минута Асприля центрира перфектно от фаул, след което капитанът Страхил Попов с красив гол с глава донесе победата с 2:1 на българския тим.

ЛИТЕКС - ПАРТИЗАН 2:1
1:0 Александър Цветков (65), 1:1 Лазар Циркович (78), 2:1 Стахил Попов (83)

ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиера, 16.Страхил Попов, 28.Пламен Гълъбов, 5.Рафа, 13.Васил Божиков, 93.Петрус Бумал, 3.Антон Недялков, 15.Кристиян Малинов, 70.Данило Асприля, 73.Милчо Ангелов, 99.Кирил Десподов (Иван Горанов, Александър Цветков, Ал. Георгиев, Никола Колев, Румен Руменов )

ПАРТИЗАН: 25.Милан Лукац, 2.Иван Бандаловски, 5.Неманя Петрович, 6.Грегор Балажич, 30.Бранко Илич, 10.Стефан Бабович, 11.Никола Нинкович, 17.Андрия Живкович, 18.Никола Дринчич, 21.Саша Маркович, 32.Петар Скулетич (Кляич, Волков, Чиркович, Стеванович, Брашанац, Гърбич, Петрович, Маринкович, Шапонджич)

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка