Литекс загуби с 1:3 като гост от Черноморец и по този начин съвсем се отдалечи от първите два отбора в класирането. Има голяма вероятност Станимир Стоилов да бъде уволнен в следващите няколко дни и дори да не дочака домакинството на Левски в следващия кръг, научи БЛИЦ.

Още в началото на пролетния дял от първенството Гриша Ганчев бе вдигнал мерника на Мъри заради серия от грешки, след които Литекс сдаде титлата, а след днешната загуба може да се прости и с участието си в евротурнирите наесен.

Гостите от Ловеч поведоха с 1:0 след гол на Дока в последните минути на първото полувреме. През втората част домакините вкараха три гола и обърнаха резултата в своя полза. В 49-ата минута след центриране от корнер вратарят на Литекс Тодор Тодоров не успя да овладее топката и я изпусна зад голлинията за 1:1. В 72-ата минута Мишел направи 2:1, а крайното 3:1 оформи Карбони в 85-ата минута./БЛИЦ