Литекс направи една от най-важните крачки към втора поредна шампионска титла. Лидерът в класирането победи с 1:0 Черно море във Варна в мач от 24-ия кръг на “А” група. Тимът от Ловеч наруши негативна традиция от 5 години без успех в морската ни столица. Момчетата на Любо Пенев обаче днес спечелиха трите точки, след като реализираха единственото си по-чисто голово положение. Литекс продължава без загуба в първенството, от общо 24 двубоя има 19 победи и 5 равенства. Отборът няма загуба в “А” група вече повече от една година. За последно “оранжевите” паднаха във вътрешния шампионат на 21 април 2010 година – 0:1 от ЦСКА в София. Единственото попадение днес във Варна реализира Георги Миланов в 61-ата минута. Съдията Стефан Спасов изгони с директен червен картон Николай Бодуров от състава на гостите, но дори и това не помогна на “моряците”.

Футболистите на Черно море могат да съжаляват за загубата. Домакините по нищо не отстъпваха на лидера в класирането, дори в големи части от двубоя го превъзхождаха. Момчетата на Стефан Генов имаха по-чистите положения, но Георги Илиев на четири пъти и Танко Дяков не успяха да реализират. Още в 19-ата минута капитанът на варненци Жоро Илиев с глава можеше да вкара, но би покрай десния страничен стълб. През първото полувреме гостите от Ловеч не показаха нищо интересно, атакуваха по крилата чрез Дока и Момчил Цветанов, но не стигаха до голови положения. В 38-ата минута Дончо Атанасов стигна до наказателното поле на гостите, но би в аут. В 43-ата минута Танко Дяков изпусна най-чистото положение. След центриране на Георги Илиев защитникът с глава от няколко метра не успя да намери опразнената врата, а би в аут.

През второто полувреме домакините продължиха да създават по-чистите положения, въпреки че гостите задържаха повече топката. В 48-ата минута Георги Илиев бе изведен сам срещу Виничиус, но се забави и вратарят изби.

В 61-ата минута при първата си по-сериозна атака Светослав Тодоров намери Дока пред наказателното поле, той изведе Георги Миланов и той с диагонален удар по земя прати топката във вратата на резервния страж на домакините Петър Денчев. В следващата атака съдията Стефан Спасов изгони заслужено защитника на Литекс Николай Бодуров, който бе последен и фаулира на границата на наказателното поле Дончо Атанасов. От прекия свободен удар Георги Илиев би в стената. В 77-ата минута Литекс създаде второто си положение, но след пас на Дока резервата Джерманович се забави и не успя да засече пред вратата. В 87-ата минута Георги Илиев за пореден път в този мач пропусна, след като негов удар бе избит от голлинията. В добавеното време и защитникът Росен Колев имаше шанс да изравни, но с глава прати топката в аут.