Литекс стигна до победата с 2:0 над Черноморец и на 99% гарантира спечелването на третата си шампионска титла.

След успеха "оранжевите" събраха 61 точки и водят със 7 на втория ЦСКА. До края на сезона на Литекс предстоят мачове с Локомотив (Пловдив), Берое и Спортист (Своге). Ангел Червенков и избраниците му трябва да спечелят само две точки в тези три двубоя, за да си гарантира и на теория титлата.

През първото полувреме не падна гол. преди почивката Ивелин Попов не успя да вкара, след като се озова сам срещу вратаря Паскал Борел. Уилфред Нифлор и Дока Мадурейра също се отчетоха с пропуски.

След почивката необмислена проява на Енис Хайри остави "акулите" с десет човека. Защитникът получи втори жълт и червен картон в 48-ата минута. Литекс стигна до гол в 69-ата минута, когато Ивелин Попов от аутлинията прати топката в мрежата на Борел.

Десет минути по-късно Траян Дянков повали останалия сам срещу празната врата Уилфред Нифлор и съдията Ангел Ангелов посочи бялата точка. Френският нападател реализира наказалния удар, оформяйки крайното 2:0 за Литекс. /БЛИЦ

ЛИТЕКС - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Ивелин Попов (69), 2:0 Уилфред Нифлор (79)

ЛИТЕКС: 31.Родриго Галато, 2.Александър Барт, 3.Петър Занев, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 15.Дока Мадурейра (73-17.Георги Миланов), 8.Том (62-7.Христо Янев), 10.Сандриньо, 23.Небойша Йеленкович, 71.Ивелин Попов (80-6.Ивайло Петков), 19.Уилфред Нифлор
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков, 7.Христо Янев, 25.Радостин Кишишев, 17.Георги Миланов, 9.Светослав Тодоров

ЧЕРНОМОРЕЦ: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 8.Марсио Нуньо, 23.Педриня (73-7.Нилтон Кардосо), 20.Ектор Гонзалес (73-5.Николай Кръстев), 21.Матиас Морис, 9.Адриан Фернандеш (82-13.Мартин Тошев)
Резерви: 12.Стоян Колев, 5.Николай Кръстев, 7.Нилтон Кардосо, 11.Далмо Да Силва, 19.Роберто Карбони, 26.Георги Терзиев, 13.Мартин Тошев

Ловеч, Градски стадион
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: Том, Христо Янев, Пламен Николов (Литекс); Енис Хайри, Педриня, Паскал Борел, Траян Дянков, Орлин Старокин (Черноморец)
Червен картон: Енис Хайри (48-Черноморец)

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача
2 - Енис Хайри получава жълт картон за фаул срещу Том
6 - Дока Мадурейра центрира от ъглов удар, трима негови съотборници се разминават с топката пред Паскал Борел
11 - Енис Хайри блокира удар на Том от границата на наказателното поле
15 - Дока Мадурейра извежда със страхотен пас Ивелин Попов сам срещу Борел, капитанът на Литекс не успява да го преодолее
16 - Дока стреля в аут от ъгъла на наказателното поле
23 - Ивелин Попов нахлува с дрибъл фронтално срещу наказателното поле на Черноморец, повежда силно топката и я губи
27 - Том стреля от малък ъгъл, Борел е на мястото си и лови топката
30 - След заучено изпълнение на фаул пред наказателното поле на Черноморец, Занев стреля високо в аут
39 - Вратарят на Литекс Родриго Галато спасява силен удар на Марсио Нуньо
45 - Продължението е 1 минута
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
48 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Бранителят на Черноморец Енис Хайри получава пресилен втори жълт и съответно червен картон и оставя съотборниците си с човек по-малко
51 - Жълт картон за Педриня за нарушение срещу Ивелин Попов
55 - Том стреля в аут от линията на наказателното поле
58 - След продължителен рейд на Том топката стига до Сандриньо, който от дъгата на наказателното поле стреля в аут
61 - Хубава атака на "акулите". След пробив на Морис, топката попада в Педриня, който извежда Марсио Нуньо, но неговото центриране не достигна до връхлитащия Фернандеш
62 - Първа смяна в състава на домакините. Христо Янев заменя Том
67 - Ефектен удар на Ивелин Попов, топката преминава високо над вратата на гостите от Бургас
69 - ГОЛ! 1:0 за Литекс! Ивелин Попов открива за домакините след самостоятелен пробив и удар от аутлинията. От щаба на Черноморец настояваха за отмена на попадението, тъй като според тях топката била излязла в аут. На телевизионните повторения обаче се видя, че тя не е напуснала очертанията на терена
73 - Красимир Балъков извършва две смени. Ектор Гонзалес и Педриня напускат, в игра се появяват Николай Кръстев и Нилтон Кардосо
73 - Георги Миланов заменя Дока Мадурейра в състава на Литекс
78 - ДУЗПА! Уилфред Нифлор е повален от Траян Дянков и съдията Ангел Ангелов посочва бялата точка
78 - Жълт картон за Траян Дянков
79 - ГОЛ! 2:0 за Литекс! Нифлор е точен от бялата точка
80 - Ивелин Попов отстъпва мястото си на Ивайло Петков
82 - Жълт картон и за Орлин Старокин
82 - Мартин Тошев заменя Адриан Фернандеш в състава на "акулите"
84 - Жълт картон за Христо Янев
86 - И Пламен Николов е санкциониран с жълт картон
87 - Възможност пред Морис, който стреля след разбъркване в защитата на Литекс, Галато се намесва добре