Литекс е първият финалист за купата на България. Ловчанлии отстраниха на полуфинала Миньор след победа в Перник с минималното 1:0. Единственото попадение реализира влезлият като резерва Крум Бибишков в 57-ата минута.

"Оранжевите", които са и актуални носители на трофея, ще се изправят във финалния сблъсък на 27 май срещу победителя от другия полуфинал между Пирин и Левски.

В днешната среща първото полувреме бе изключително скучно и нямаше нито едно чисто голово положение. В 57-ата минута Бибишков бе изведен добре от Сандриньо и прати топката във вратата на Чворович за победното 1:0. В 69-ата минута стражът на Миньор спаси чист гол след удар на унгареца Шандор. В 74-ата минута Коце Марков от Миньор стреля, но Голубович изби, а в следващата атака и Хазуров се отчете с пропуск пред вратата на ловчанлии./БЛИЦ