Елитният Литекс се наложи с 2:1 над Светкавица в третата си контрола от лятната подготовка. Успехът дойде след почивката след два гола на новото попълнение Мирослав Манолов, за когото това бяха първи попадения с екипа на ловчанлии.

Още в 5-та минута Ванжер проби със самостоятелен рейд, но ударът му с левия крак мина в страни от вратата. Малко след това Цветанов центрира отлично , но бразилецът не успя да засече топката. В 11-та минута близо до гол беше юношата Кристиян Малинов, който стреля силно от границата на пеналта, но топката профуча опасно край страничния стълб .

Десет минути по късно Ванжер изпълни перфектно пряк свободен удар, при който стражът Иван Георгиев показа рефлекс и майсторски изби. В 42-та минута поредно добро центриране отдясно на Страхил Попов бе засечено от Манолов, но нападателят би над горната греда.

С началото на второто полувреме наставникът Златомир Загорчич направи 4 смени. Като тандем в нападение заиграха заедно Манолов и Джордан. В 60-та минута Томи Костадинов шутира силно от фаул, но Георгиев отново спаси. Вратарят на гостите сбърка в 63-тата минута, когато при безобидно центриране изпусна топката и Манолов откри резултата.

В 71-та минута Светкавица изравни резултата чрез Стоян Георгиев, който се възползва от сблъскване на вратаря Александров със защитник и отблизо вкара за 1:1. Влезлият като резерва Георги Миланов спечели дузпа за „оранжевите“, а Манолов с хладнокръвен изстрел реализира от бялата точка.

Съставът на Литекс: Пиргов, Стр.Попов, Бодуров, Божиков, Недялков, Берберович, Колев, Кр.Малинов, Ванжер, Манолов, Цветанов ( Александров, Грозев, Костадинов, Джордан, Ил.Миланов, Динчев, Г.Миланов, Аладжов)