Литекс се раздели с младежката Шампионска лига. Легия (Варшава) победи нашия тим с 3:1 и в срещата-реванш от надпреварата и с общ резултат от двата мача 5:2 продължава напред в турнира. "Оранжевите" участваха от т.нар. "шампионски поток" като носители на купата на БФС.

В 29-ата минута Тонислав Йорданов пропусна да изпрати топката в мрежата от изгодна позиция, а в 30-ата минута Емил Петров изпълни добре фаул, но топката мина край целта.

В самия край на полувремето Стойчо Атанасов спря непозволено Роберт Бартчак в наказателното поле и получи жълт картон, а домакините спечелиха дузпа. Филип Карбови бе точен от "бялата точка" за 1:0.

Аркадиуш Наемски в 53-ата минута и Роберт Бартчак в 57-ата минута направиха класическа преднината на Легия. В 63-ата минута от дузпа Кирил Десподов направи поражението на Литекс по-почетно - 3:1.