Литекс надделя с 2:1 срещу 13-ия в румънското първенство Петролул (Плоещ) и най-после успя да постигне победа в контролите си на турска земя.

Селекцията на Христо Стоичков имаше превъзходство през целия мач, като младите футболисти на шампионите се включиха повече от добре.

Томи Костадинов откри резултата още в 7-ата минута. Петролул изравни в 30-ата. Литекс стигна до пълния успех в 72-ата минута, когато получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Момчил Цветанов, който хладнокръвно реализира за крайното 2:1.

"Оранжевите" можеха да постигнат още по-изразителен успех, но Янаки Смирнов пропусна от чиста позиция с глава.

Така активът на Литекс на лагера в Турция е 3 загуби и 1 победа. Във вторник "оранжевите" се изправят срещу датския Сьондерийске в последната си проверка, а в четвъртък Стоичков и момчетата му се прибират в България.

Съставът на Литекс: Евгени Александров, Кирил Динчев, Илия Миланов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Максим Жос, Александър Цветков, Томи Костадинов, Армандо Ваюши, Светослав Тодоров, Момчил Цветанов (Пламен Николов, Александър Конов, Никола Колев, Ангел Здравчев, Румен Руменов, Янаки Смирнов)