Литекс надигра словенския шампион Марибор с 1:0 и записа първа победа в контролите от зимната си подготовка. В поредната си проверка в Белек "оранжевите" спечелиха срещу тазгодишния участник в Лига Европа след попадение на национала Георги Миланов, който се разписа от дузпа в 61-ата минута.

Избраниците на Камата започнаха със самочувствие двубоя и първи можеха да се поздравят с гол. В 18-ата минута Георги Миланов направи почти 30 метров самостоятелен рейд и стреля от границата на пеналта, но топката мина близо до лявата греда. Заради леки травми мача пропуснаха нападателят Исмаил Иса и бразилецът Ванжер.
Малшанс споходи и защитника Илия Миланов, който принудително напусна терена още в 25-ата минута, заменен от Емил Грозев. До края на полувремето ловчанлии продължиха да бъдат по-активни и създадоха 2-3 нелоши атаки, без особена точност обаче в последния пас и завършващ удар.

Напористата игра на "оранжевите" даде резултат четвърт час след почивката. В 61-ата минута Цветанов центрира, а бранител на словенците игра с ръка в наказателното поле. Хладнокръвно националът Георги Миланов вкара отсъдената дузпа и даде преднина на Литекс - 1:0.

Макар, че до средата на втората част Стоичков подмени целия си състав и дори пусна половин дузина юноши, Литекс не отстъпи инициативата и не позволи на съперника да стигне до някакви по-сериозни ситуации за гол. Марибор създаде едно-две разбърквания пред вратата на Евгени Александров, но той, както и младоците пред него, се справиха безгрешно. "Оранжевите" доиграха двубоя тактически правилно и без излишни рискове, спечелвайки заслужено контролата.

Преди днешния мач Литекс имаше 1 загуба и 5 равенства.

ЛИТЕКС - МАРИБОР (Словения) 1:0
1:0 Георги Миланов (61-дузпа)