Шампионът на България Литекс не успя да победи втородивизионния Малеш (Микрево) в контрола, завършила 0:0. Проверката се игра на Градския стадион в Сандански.

"Оранжевите" надиграха съперника си, но така и не успяха да вкарат гол. Още във 2-ата минута от щаба на Литекс претендираха за дузпа. Защитникът на Малеш Зюмбюлев игра с ръка в наказателното си поле, но судията Иван Бабанов не посочи бялата точка, с което изнерви "оранжевите". Малко след това пред втородивизионния тим се откри възможност за гол, Колушев обаче я пропиля.

Присъединилият се преди дни към Литекс словенски нападател Деян Джерманович можеше да вкара в 30-ата минута, стреля силно, но вратарят Василев спаси блестящо.

След почивката "оранжевите" се скъсаха да изпускат положение след положение, което изнерви Любослав Пенев. Треньорът извърши множество смени, но и появилите се в игра също не помогнаха на тима си да стигне до победата срещу Малеш.

Това бе последната контрола на шампионите на българска земя за тази зима. В неделя "оранжевите" заминават на подготвителен лагер в Белек, където ще изиграят няколко проверки. Първата е срещу румънския ЧФР Клуж на 9 февруари. /БЛИЦ

МАЛЕШ (Микрево) - ЛИТЕКС 0:0