Литекс обърна „Левски“ на "Герена" за успеха с 2:1 от 0:1 в дербито за титлата от 28 кръг на елитната юношеска група до 19 г. С този успех тимът от Ловеч взе четири точки аванс пред „сините“ два кръга преди края на шампионата.

Пред погледите на всички босове на "сините", начело с Тодор Батков и Иво Тонев, както и на старши треньора Николай Митов, двубоят мина равностойно, с бърз и динамичен футбол и малко чисти положения пред двете врати, особено преди почивката. Литекс бе по-добрият отбор спечели заслужено, пише viasport.bg.

През втората част домакините включиха на скорост и откриха в 59-ата минута чрез Христофор Хубчев, направил успешна добавка след центриране от свободен удар. Преди това не бе зачетен гол на „Левски“ заради засада, а в 51-вата Христо Кирев от Литекс разтресе напречната греда с шут от границите на наказателното поле.

След гола гостите реагираха и двубоят стана още по-напрегнат. В 76-ата минута Кристиян Петков изравни след хубав извеждащ пас на родения през 1997 г. Александър Георгиев. Четири минути по-късно с удар отблизо Реян Даскалов донесе пълния обрат - 2:1 за Литекс.