В отложен мач от 9-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години Литекс победи с 3:1 Черно море във Варна. Това бе дерби за върха, след което момчетата на наставника Евгени Колев поведоха еднолично в класирането. "Оранжевите" събраха 26 точки от 11 мача, "моряците" са втори с 25 точки от 12 срещи. На третото място е Черноморец (Бургас), който има 23 точки от 13 двубоя.

Талантите на Литекс бяха по-добрият тим от самото начало, макар че първото полувреме завърши без голове. След почивката паднаха и четирите попадения. В 48-ата минута бранителят на "оранжевите" Мартин Иванов откри резултата с отлично изпълнение от пряк свободен удар. Малко по-късно домакините изравниха чрез Слави Сталев, но в 71-ата минута нападателят Георги Минчев отново даде преднина на Литекс, засичайки с глава центриране от корнер на Красимир Станоев. Крайното 1:3 оформи Ивелин Аладжов, който се разписа в 82-ата минута при продължителна и скоростна атака и асистенция на Ангел Здравчев.

Литекс: М.Орлинов, Ив.Алджов, Гълъбов, Митов, М.Иванов,Кр. Малинов, Кр.Станоев, Даскалов (73-Ивайлов), Хр.Кирев (63-Минчев), А.Здравчев, Кр.Петков (86-Саръев)

Черно море: Георги Ставрев, Костадин Иванов, Георги Радев, Слави Сталев, Александър Милев (80-Веселин Тисовски), Станислав Николов (46-Петко Цанков), Никола Найденов, Стелиян Евтимов, Бекир Расим, Мустафа Мустафа, Диян Малчев