Академия Литекс постигна нова победа над школата на Левски в столицата. В рамките на една седмица две формации на "оранжевите" надиграха "сините" на "Герена". След класическата победа с 3:0 в Елитната група до 19 години, сега ценен успех записа и отборът на 17-годишните. Момчетата на наставника Ивайло Станев спечелиха с 2:1 гостуването на Левски в столицата.

Малко след почивката Станислав Жеков откри резултата след асистенция на Николай Янков. Десетина минути след това Иван Митрев покачи след пас на Хосеин Трайков. В 62-ата минута "оранжевите" изпуснаха и дузпа чрез Петър Петров. Отлично се намеси вратарят на Левски Христо Лалев, който отрази удара от бялата точка.

В 71-ата минута "сините" намалиха чрез резервата Радослав Михалков, но до края не падна нов гол и Литекс се поздрави с успеха.

В класирането ловчанлии продължават да са плътно зад лидера Лудогорец. Разградчани са с аванс от 2 точки, като и двата тима имат по три отложени мача.