Литекс победи втородивизионния Волов с 4:1 в контрола, играна в Ловеч. Момчетата на Ангел Червенков се забавляваха 90 минути за удоволствие на малкото зрители в слънчевия ноемврийски ден.

Том откри резултата в 8-ата минута. Той получи добър пас от Христо Янев, излъга вратаря и прати топката в мрежата. Самият Янев направи 2:0 в 23-ата. Той се разписа от дузпа, отсъдена за събаряне на Петър Занев.

Последваха два големи пропуска на Уилфред Нифлор. При единия нападателят тресна гредата. Французинът все пак се разписа в 40-ата минута. Той заби красив гол от малък ъгъл. В последните секунди на първото полувреме Том вкара втория си гол след двойно подаване със Сандриньо.

През второто полувреме треньорът Ангел Червенков смени почти целия отбор. Гостите от Шумен отбелязаха почетно попадение в 75-ата минута чрез Божидар Илиев.

"Стана полезна контрола. Изпробвах доста млади футболисти. Доволен съм от тях", заяви Червенков.

Съставът на Литекс: Тодоров, Бодуров, И. Миланов, Грозев, Занев, Том, Кишишев, Сандриньо, Дока, Янев, Нифлор (Александров, Михайлов, Панов, Цветков, Миранда, Диего , Св. Тодоров, Саидходжа, Цочев, Руменов)