Литекс загуби с 1:2 от датския Брьондби в третата си контрола от подготвителния лагер в Холандия.

Ялоу откри резултата в 14-ата минута. Той се измъкна от защитата на Литекс, преодоля вратаря Галато и прати топката в мрежата - 1:0 за Брьондби. Последва силен натиск на шампионите на България. Том и Дока по фланговете, както и Ивелин Попов в средата, правеха каквото си поискат със защитата на датчаните. Липсата на шанс обаче попречи на "оранжевите" да отбележат гол. Такъв все пак падна в 39-ата минута. Том навърза няколко играчи отдясно и подаде в малкия пеналт на Дока, който отблизо изравни - 1:1.

На почивката Ангел Червенков направи смени, а в началото на втората част Брьондби отбеляза втори гол. Ялоу намери Медсен в наказателното поле на Литекс, който със силен шут преодоля Галато за 2:1.

След още смени и в двата отбора мачът загрубя. Датчаните ритаха и провокираха футболистите на Литекс, което нажежи обстановката на терена, информира сайтът на клуба от Ловеч. Реферът Вин Бронсвурт пък подмина чиста дузпа за "оранжевите", след като не видя нарушение срещу Уилфред Нифлор в наказателното поле. Големият пропуск за Литекс направи резервата Момчил Цветанов в последните минути. Той пресече пас на защитник, изскочи очи в очи с вратаря, но стреля в него. Следващата контрола на шампионите в Холандия е в неделя от 15:00 часа - срещу Утрехт. /БЛИЦ

ЛИТЕКС - БРЬОНДБИ 1:2
0:1 Осман Ялоу (14), 1:1 Дока Мадурейра (39), 1:2 Петер Медсен (48)

ЛИТЕКС: 31.Родриго Галато, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 15.Дока Мадурейра, 8.Том, 10.Сандриньо, 23.Небойша Йеленкович, 19.Уилфред Нифлор, 71.Ивелин Попов. (Георги Миланов, Александър Барт, Момчил Цветанов, Флорин Брату, Христо Янев, Илия Миланов)

БРЬОНДБИ: 1.Михаел Фелкескроа, 2.Ян Фрейдерсен, 8.Михаел Нилсон, 13.Петер Медсен, 18.Николай Агер, 22.Осман Ялоу, 25.Якоб Бертелсен, 29.Даниел Вас, 33.Даниел Стейнерхуб, 34.Пиер Каструб, 39.Йенс Ларсен (Дею, Бишков, Кристиянсен)