Литекс загуби с 0:4 от Динамо Москва в контрола, която се игра в Турция. Руският тим е на трето място в класирането в страната си и разполага с играчи като Кевин Курани, Балаш Джуджак, Матьо Валбуена, Кокорин, Жирков и други. Курани откри резултата в 29-ата минута, Юсупов покачи на 2:0 в 50-ата, Кокорин направи 3:0 от дузпа в 54-ата минута, а крайното 4:0 оформи Бютнер в 80-ата минута. Това е предпоследна контрола на Литекс на турска земя, а последната е на 17 февруари срещу унгарския Дьор.

Още в 6-ата минута вратарят на Литекс Баривиера трябваше да се намесва авторитетно, след като в опита си да изчисти топката, съотборникът му Васил Божиков я изстреля към собствената си врата. Стражът на „оранжевите“ обаче успя да избие. Веднага след това Страхил Попов бе изведен добре в наказателното поле на Динамо, но бранителят Самба се намеси и изчисти топката. В 15-ата минута след изпълнение на корнер Хубочан стреля в страничната греда.

В 26-ата минута Кевин Курани имаше два отлични шанса, но Божиков успя да се справи. Три минути по-късно обаче бразилецът бе безпощаден след центриране на Козлов отдясно. Нападателят даде преднина на Динамо след точен изстрел с глава.

В началото на второто полувреме Динамо реализира два бързи гола и предреши крайния победител в мача. Първо Юсупов се разписа след пас на Козлов, а в 54-ата минута Кокорин реализира дузпа за 3:0. Десет минути преди края Бютнер вкара страхотно попадение, за да оформи крайното 4:0 в полза на Динамо Москва.

ЛИТЕКС - ДИНАМО МОСКВА 0:4
0:1 Курани (29), 0:2 Юсупов (50), 0:3 Кокорин (54-дузпа), 0:4 Бютнер (80)

Литекс:
31.Винисиус Баривиера, 16.Страхил Попов, 28.Пламен Гълъбов (78 - 8.Георгиев), 5.Рафаел Перез, 13.Васил Божиков, 3.Антон Недялков, 93.Петрус Бумал, 15.Кристиян Малинов, 19.Румен Руменов (63 - 7.Минчев), 99.Кирил Десподов (63 - 23.Иван Горанов), 70.Данило Асприля (78 - 18.Илия Миланов)