Литекс смаза като домакин “Ботев” (Враца) с 5:1 и се доближи на три точки от втория в класирането - “Левски”. Головата фиеста за момчетата на Христо Стоичков заформиха Георги Миланов, Исмаил Иса, Ванжер и на два пъти Ваюши. За врачани се разписа Андрей Атанасов.

Срещата започна неочаквано с гол за гостите от Враца. Илиев намери Андрей Атанасов, който засече топката в мрежата на домакините – 0:1. Това обаче не смути играчите на Литекс, които отговориха само две минути по-късно. Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Георги Миланов и реализира за 1:1.

От тук до края на мача пълен господар на терена бяха домакините от Ловеч. След няколко пропуска логично се стигна до втори гол. Негов автор бе Армандо Ваюши в 30-ата минута.

Последваха минутите на Томи Костадинов. Той първо пробва мерника си отдалеч, но топката профуча покрай врата. Младокът обаче се реваншира малко по-късно. Юношата на ЦСКА намери отлично Исмаил Иса, който безпроблемно направи 3:1 в последните секунди на първото полувреме.

През второто полувреме нещата на терена се успокоиха и нивото на игра спадна значително. Все пак възпитаниците на Христо Стоичков стигнаха до нови два гола. Първо влезлият на почивката Ванжер записа името си сред голмайсторите, а малко по-късно Ваюши вкара второто си попадение в срещата.

С успеха Литекс събра 39 точки, докато “Ботев” (Враца) е на 11-а позиция със 17 точки – само 2 над чертата на изпадащите.

Литекс – “Ботев” (Вр) 5:1
0:1 Андрей Атанасов (4), 1:1 Георги Миланов (6), 2:1 Армандо Ваюши (30), 3:1 Исмаил Иса (45), 4:1 Ванжер (57), 5:1 Армандо Ваюши (65)

Мачът по минути!
4- topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ"!!! Отлична атака за гостите , при която Илиев нахлува отляво и подава към връхлитащия Атанасов, който открива резултата 0:1
6-
31-
topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Армандо Ваюши бе най-добре пласиран в наказателното поле на гостите и лесно вкара топката за 2:1
36- Силен удар на Томи Костадинов извън пеналта профучава на метър над горната греда.
45-
topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Иса е изведен чудесно от Томи Костадинов и хладнокръвно се разписва за 3:1!

46- smqna.jpgСмяна в "Ботев". Висенте е сменен от Коконов
46- smqna.jpgСмяна и в Литекс. Томи Костадинов е сменен от Ванжер
48- Отличен дрибъл и рейд на резервата Ванжер, но топката му е избита миг преди да отправи удар
49- Георги Миланов е оставен непокрит, но се подхлъзва и ударът му не успява да попадне в очертанията на вратата
57-
topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Георги Миланов открадва топката в средата на терена и напредва, пасът му е за Иса, но той е повален в пеналта. Бразилецът Ванжер обаче моментално се възползва и от близо разстрелва Чавдаров за 4:1
65-
topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Ваюши поема топката на границата на наказателното поле и с топовен шут не дава никакви шансове на Чавдаров за 5:1
68- Славчев се преборва с половината отбрана на гостите и със сетни усилия успява да насочи топката в очертанията на вратата. Играчите на Литекс започват да се радват на попадението, но според решението на съдията играч на "Ботев" е успял да изчисти топката преди да пресече голлинията
89- Бразилецът Ванжер се разминава с топката и не успява да вкара нов гол във вратата на врачани.

634815115157396250.pngЛитекс: 1.Илко Пиргов, 3.Антон Недялков (67- 2.Кирил Динчев), 4.Васил Божиков, 6.Симеон Славчев, 9.Исмаил Иса (63- 5.Емил Грозев), 10.Жуниор, 16.Страхил Попов, 17.Георги Миланов, 18. Илия Миланов, 21.Александър Цветков, 14.Армандо Ваюши, 15.Томи Костадинов (46- 7.Ванжер да Силва)
Резерви: 30.Евгени Александров, 2.Кирил Динчев, 5.Емил Грозев, 7.Ванжер да Силва, 19.Румен Руменов, 27.Момчил Цветанов
Треньор: Христо Стоичков

“Ботев” (Вр): 21.Здравко Чавдаров, 22.Руслан Куанг, 20.Асен Георгиев, 13.Николай Маринов, 5.Бруно Висенте (46- 17. Иван Коконов), 11.Александър Якимов, 12.Дарко Савич, 23.Васил Велев, 7.Илия Илиев, 19.Николай Христов, 10.Андрей Атанасов
Резерви: 1. Христо Митов, 4. Петър Альошев, 6. Тихомир Найденов, 8.Светослав Валериев, 17. Иван Коконов, 16. Цветелин Тонев, 9 Румен Рангелов
Треньор: Тони Здравков