Литекс записа гръмка победа с 6:2 над Пирин (Гоце Делчев) в първа среща от 17-ия кръг на "А" група.

Домакините от Ловеч бързо дръпнаха с 2:0 след попадения на Армандио Ваюши в 3-ата и 6-ата минута. До края на полувремето Джазула направи 3:0, а малко след почивката Симеон Славчев се разписа за 4:0.

Гостите от Гоце Делчев върнаха един гол след час игра с попадение на Пиргов.

Литекс продължи да напада последния в класирането и му вкара още два гола. Джазула вкара втория си гол в мача в 72-ата минута, а минути преди края и Славчев стори същото.

В продължението резервата Иван Стоянов вкара втори гол за Пирин, с който оформи крайното 6:2.

Литекс се изравни с Лудогорец на първата позиция с по 27 точки, но разградчани са с мач по-малко и утре гостуват на ЦСКА.

ЛИТЕКС - ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ) 6:2

1:0 Армандо Ваюши (3), 2:0 Армандо Ваюши (6), 3:0 Юрген Джазула (35), 4:0 Симеон Славчев (49), 4:1 Димитър Пиргов (59), 5:1 Юрген Джазула (72), 6:1 Симеон Славчев (87), 6:2 Иван Стоянов (90)

МАЧЪТ ПО МИНУТИ !!!

Литекс: 30.Евгени Александров, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 5.Николай Бодуров, 4.Васил Божиков, 6.Симеон Славчев, 21.Александър Цветков (Руменов 76), 77.Момчил Цветанов (Мирослав Манолов 58), 10.Юрген Джазула, 14.Армандо Ваюши, 9.Вилмар Джордан (Златинов 70)
Резерви: Пейков, Динчев, Ванжер, Манолов, Руменов, Грозев, Златинов
Старши треньор: Златомир Загорчич