Литекс победи с 1:0 друг участник във Втора лига - Кариана. Контролната среща се състоя в Ловеч. Автор на единственото попадение в мача стана Добромир Бонев, който наказа гостите от село Ерден в 42-ата минута.

Двубоят започна с домакински натиск и пропуск на Тонислав Йорданов в 12-ата минута. Футболистите на Кариана постепенно изравниха играта и на свой ред създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на „оранжевите”, при една от които Николай Николов засече с глава над напречната греда. В 33-ата минута стражът на Литекс Петър Петров майсторски спаси изби шут от близо на Кристиян Димитров.

След почивката и в двата отбора бяха направени много смени, а нов гол не падна и Литекс се поздрави с победата.