Литекс разби с 8:0 гостуващия Ком (Берковица) в среща от 12-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Живко Желев можеше да спечели и с двуцифрен резултат.

"Оранжевите" решиха всичко още до 25-ата минута. Още в 7-ата Ангел Здравчев откри резултата. След още толкова време Дилян Димитров изпрати топката за втори път в мрежата на гостите от Берковица. В средата на полувремето Денил Селимински направи аванса на ловешкия тим категоричен. Малко преди почивката Йоан Петков вкара от дузпа за 4:0.

Няколко минути след започване на второто полувреме Селимински се разписа за втори път, след което и Здравчев вкара втори гол - 6:0.

До края Десислав Русев и Стефан Крачунов фиксираха 8:0.

Гостите имаха шанс за почетно попадение, но Милен Гоцев уцели гредата, а Ивайло Андреев не успя сам срещу ловешкия вратар.

Във временното класиране Литекс е трети с 26 точки, лидер с 32 е Кариана (Ерден), а втори с 29 е Левски 2007 (Левски).